Zavřít reklamu

Qualcomm oznámil, že souhlasil s prodloužením své patentové licenční smlouvy se Samsungem o dalších osm let. Prodloužení smlouvy zaručuje, že budoucí zařízení Galaxy nebo počítače korejského obra budou do konce roku 2030 poháněny technologiemi Qualcommu, jako jsou čipsety a síťová zařízení.

Samsung a Qualcomm prodloužily patentovou licenční smlouvu na síťové technologie, včetně 3G, 4G, 5G a chystaného standardu 6G. V praxi to znamená, že uživatelé zařízení Galaxy mohou po zbytek tohoto desetiletí očekávat, že většina smartphonů a tabletů bude používat síťové komponenty amerického čipového giganta.

„Inovativní technologie Qualcommu hrály zásadní roli v rozvoji mobilního průmyslu. Spolupráce mezi Samsungem a Qualcommem trvá již mnoho let a tyto smlouvy odrážejí naše těsné a dlouholeté strategické partnerství,“ uvedl šéf mobilní divize Samsungu TM Roh.

Prodloužené partnerství Samsungu s Qualcommem se neomezuje jen na síťové technologie, ale také na čipsety Snapdragon. Qualcomm v této souvislosti potvrdil, že příští vlajkovou řadu Samsungu Galaxy S23 bude exkluzivně pohánět budoucí špičkový Snapdragon. Velmi pravděpodobně to bude Snapdragon 8 Gen 2. Vyvrátil tak informace z konce května, které tvrdily, že řada Galaxy S23 bude kromě Snapdragonu používat i Exynos. Zároveň to nahrává zprávám z jara, které tvrdily, že Samsung divizi odpovědnou za vývoj svých čipů reorganizuje a že jeho dalšího čipu, který se ani nemusí jmenovat Exynos, bychom se mohli dočkat až v roce 2025.

Související články

Dnes nejčtenější

.