Zavřít reklamu

Společnost Meta, pod níž patří mimo jiné světově největší sociální síť Facebook, se nedávno dostala do hlavních titulků nejen technologických médií. Oznámila totiž, že hodlá propustit 11 tisíc zaměstnanců (tj. asi 13 % z celkového počtu pracovníků), a to z důvodu nižších příjmů z on-line obchodování, resp. slabšího reklamního trhu. Nyní vyšlo najevo, že nejde o jediný krok, kterým chce firma snížit náklady a zefektivnit svůj chod.

Podle rozsáhlé zprávy zveřejněné agenturou Reuters Meta s okamžitou platností zastavuje projekt chytrých displejů Portal a dvou modelů chytrých hodinek. Tuto informaci měl odhalit šéf technologického oddělení Mety Andrew Bosworth během setkání se zaměstnanci, kteří pro společnost ještě pracují. Prý jim také řekl, že vývoj Portalu by trval příliš dlouho a vyžadoval značné investice, aby jej Meta dostala do podnikové sféry. Pokud jde o hodinky, Bosworth prý uvedl, že tým, který měl jejich vývoj na starosti, bude pracovat na hardwaru pro rozšířenou realitu.

Bosworth měl kromě toho zaměstnancům Mety říci, že většina z z 11 tisíc pracovníků, kteří mají být propuštěni, zastávalo obchodní, nikoli technologické pozice. Součástí reorganizace Mety je prý vytvoření specializované divize, jejímž úkolem bude řešit složité technické překážky.

Společnost minimálně v blízké budoucnosti zřejmě nečekají dobré časy a je otázkou, jak se jí vyplatí její sázka na kartu jménem metaverse. Ta by jí totiž v delším časovém horizontu mohla potopit, protože do ní sype obrovské částky. Zuckerberg spoléhá na to, že miliardové investice se za několik let vrátí, to už však pro Metu může být pozdě…

Dnes nejčtenější

.