Zavřít reklamu

Již nějakou dobu se spekuluje o tom, že čínská společnost Oppo pracuje na nástupci svého prvního ohebného telefonu Find N. Podle nového úniku se bude zařízení s údajným názvem Oppo Find N2 chlubit podstatně nižší hmotností než jiné „ohýbačky“.

Podle dnes už legendárního leakera Ice universe bude Oppo Find N2 těžké necelých 240 g, což by bylo o 15 % méně, než kolik vážilo Oppo Find N. Bylo by zároveň znatelně lehčí než konkurenti jako Galaxy Z Fold4 (ten váží 263 g), Huawei Mate X2 (295 g), Xiaomi Mix Fold 2 (262 g) nebo Vivo X Fold+ (311 g). Vlastně by se jednalo o vůbec nejlehčí horizontálně rozkládací smartphone. Ice universe kromě toho naznačil, že Oppo by ve své nové skládačce mohlo použít nové materiály.

Oppo Find N2 jinak podle starších úniků dostane do vínku čipset Snapdragon 8+ Gen 1 a trojitý fotoaparát s rozlišením 50, 48 a 32 MPx (druhým by měl být „širokáč“ a třetím teleobjektiv s 2x optickým zoomem). V tuto chvíli není jasné, jestli telefon bude dostupný na mezinárodních trzích (Oppo Find N se mimo hranice Číny nepodívalo).

Ohebné telefony Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.