Zavřít reklamu

Samsung by mohl u standardního modelu příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S23 uplatnit strategii snižování nákladů, výsledkem čehož by bylo „zaříznutí“ či ořezání některých funkcí. Podle nového úniku by jednou z takto downgradovaných funkcí mohl být „vibrační motor“, tedy haptická odezva.

Leaker vystupující na Twitteru pod jménem No name (@chunvn8888) přišel s informací, že základní model Galaxy S23 bude mít právě svou haptiku značně ořezanou. Více detailů nesdělil, což může znamenat několik věcí.

Může jít o to, že modely S23+ a S23 Ultra dostanou ještě lepší haptickou odezvu než řada Galaxy S22, zatímco základní model nikoli. Nebo to může znamenat, že modely S23+ a S23 Ultra dostanou stejnou haptickou odezvu jako řada Galaxy S22 (která oproti řadě S21 dostala značné vylepšení), zatímco u standardního modelu bude v pravém slova smyslu horší – i v porovnání s Galaxy S22.

I za předpokladu, že se tento únik zakládá na pravdě, neexistuje záruka, že standardní Galaxy S23 bude při uvedení do prodeje levnější než Galaxy S22. Na jedné straně se Samsung může pokusit zaplnit mezeru po řadě FE (Fan Edition), na druhé straně neoficiální zprávy z léta naznačovaly, že řada by se v příštím roce mohla vrátit. Korejský obr letos model této řady v podobě Galaxy S22 FE ještě nevydal a nic tomu také nenasvědčuje.

Standardní Galaxy S23 by jinak měl disponovat stejnou velikostí displeje jako S22 a prakticky stejnými rozměry, o něco vyšší kapacitou baterie a jako ostatní modely jej bude podle všeho pohánět čipset Snapdragon 8 Gen 2 (a možná také Exynos 2300). Řada bude údajně představena v únoru.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.