Zavřít reklamu

Po všech hlavních představeních v letošním roce se nyní pozornost soustředí na příští vlajkovou řadu Samsungu Galaxy S23. O ní z nejrůznějších úniků již leccos víme, včetně možného data představení, a nyní tu máme další, který se tentokrát týká výdrže baterie nejvyššího modelu příští vlajkové řady, tedy S23 Ultra.

Již dříve se v éteru objevily informace, že Samsung u standardního a „pluskového“ modelu Galaxy S23 hodlá navýšit kapacitu baterie, a to o 200 mAh na 3900, resp. 4700 mAh. Model S23 Ultra by si měl zachovat stejnou kapacitu baterie jako S22 Ultra, tedy 5000 mAh, Samsung však u něj podle nového úniku chystá šikovný trik pro prodloužení její výdrže.

Tímto trikem by měl být výkonový profil Light Mode, který Samsung poprvé představil u skládacího smartphonu Galaxy Z Fold4. Tento profil/režim upřednostňuje výdrž baterie před výkonem. Lehce snižuje takt čipsetu, aby byla zajištěna delší životnost baterie. Podle leakera Ice universe, který s novým únikem přišel, nebude pokles výkonu významný, ale spotřeba energie bude podstatně nižší, což povede k delší výdrži baterie. Light Mode není totéž co úsporný režim (Power Saving Mode), ten totiž snižuje výkon mnohem citelněji.

Pokud jde o hraní, Light Mode by na ně neměl mít vliv, neboť bude řízen samostatným nastavením v rámci režimu Game Booster. V kombinaci s čipem Snapdragon 8 Gen 2 by tak příští Ultra mohla vytěžit maximum, co se týče výkonu a výdrže baterie.

Telefon Galaxy S22 Ultra koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.