Zavřít reklamu

Samsung se před několika lety vzdal svého projektu Gear VR a Galaxy S10 je posledním mobilním zařízením, které je pro VR headset podporován. Nicméně, i když Gear VR již neexistuje, společnost tímto směrem znovu zaměřuje své úsilí, i když konkrétněji spíše na AR (rozšířenou realitu). Tento typ technologie se zdá být totiž cestou budoucnosti díky své potenciální užitečnosti v každodenním životě. A Samsung by měl mít už nový AR produkt v přípravě.

Společnost údajně pracovala na prototypu AR produktu nesoucím modelové číslo SM-I110 již nejméně jeden rok. Nová zpráva však naznačuje, že ji vystřídala nová náhlavní souprava AR nesoucí modelové číslo SM-I120. Bohužel je zatím příliš brzy na to, abychom mohli říci, co je to vlastně zač, protože informací o tomto zařízení a jeho schopnostech je zatím skutečně málo.

Není však jasné, zda je náhlavní souprava SM-I120 AR novým prototypem určeným k tomu, aby zůstal v laboratořích společnosti, nebo zda se třeba jedná o vývojářskou sadu určenou k tomu, aby v budoucnu umožnila vývojářům třetích stran vytvářet AR software. Podle toho, co víme, se může jednat o předprodukční zařízení, které možná klidně spatří světlo světa už v roce 2023, jistota to ale rozhodně není.

Jedno však jisté je: Samsung se nevzdal vývoje hardwaru pro rozšířenou realitu, a je to dobře, když vidíme, jak platforma Oculus/Meta s uvedením zařízení Quest Pro tento segment stále více rozvíjí. Pro Samsung by navíc byla trefa do černého, kdyby se svým řešením přišel dříve než Apple, který by měl mít také ve vývoji jak AR headset, tak VR brýle. Mnozí vidí právě v přesunu do virtuálního prostoru nezměrný potenciál a Samsung s tím koketuje už poměrně dlouho. Jedna věc je ale uvést nějaký produkt a druhá říci uživatelům, k čemu jim bude vlastně dobrý. Právě to mnoho z nás ještě vlastně ani neví. 

Dnes nejčtenější

.