Zavřít reklamu

Nositelné technologie jsou velice populární. Začalo to chytrými hodinkami, pokračuje to TWS sluchátky, jsou zde ale i další produkty, které se v tomto segmentu snaží uspět. Jedním z nich je i Oura Ring, tedy chytrý prsten, o který se nyní pravděpodobně bude snažit i Samsung. 

Pokud chcete růst, musíte stále přinášet nová a nová řešení. Samsung není Apple, který jen těží z popularity svých tolik let zajetých produktů bez větší invence. Jihokorejský výrobce chce inovovat, proto zde máme třeba i skládací telefony. Nejnovější únik tvrdí, že Samsung u Amerického úřadu pro patenty a ochranné známky už v říjnu loňského roku požádal o patent na svůj chytrý prsten. Vlastní verze prstenu Samsungu bude zjevně obsahovat klíčové funkce sledování zdraví, které se běžně vyskytují na mnoha nejlepších chytrých prstenech, jako je třeba Oura Ring (Gen 3).

Přesnější měření 

Podle dokumentu vybaví Samsung svůj prsten optickým senzorem pro měření průtoku krve a elektrokardiogramem pro měření srdečního tepu a krevního tlaku. Bude také pravděpodobně schopen ovládat další zařízení, jako jsou notebooky, chytré telefony a televizory, čímž by se mohl odlišit od své konkurence a lépe by zapadnul do ekosystému Samsungu.

Pro lidi, kteří chtějí pouze sledovat své zdravotní ukazatele, představují chytré prsteny lepší alternativu k chytrým hodinkám, a to hned z několika důvodů. Chytré prsteny spotřebovávají méně energie, protože samozřejmě nemají displej, což umožňuje jejich používání po delší dobu i mimo dosah nabíječky. Poskytují také přesnější údaje, protože jsou v těsnějším kontaktu s tělem. 

Trh s chytrými prsteny je v tuto chvíli v podstatě v plenkách a je na něm jen několik hráčů právě včetně nejznámější společnosti Oura. Přesto se předpokládá, že v příštích letech poroste, a brzké zapojení společnosti Samsung do tohoto segmentu by tomu mohlo jasně pomoci. Jeden čas se spekulovalo i o tom, že chytrý prsten přinese také Apple. Jak je vám ale zřejmě jasné, z americké společnosti se stal těžkopádný dinosaurus, který nové trendy rozhodně neudává, takže se v uvedení nějakého jeho nového produktu příliš doufat nedá.  

Dnes nejčtenější

.