Zavřít reklamu

Samsung je v těchto dnech plně zaměstnán dokončováním vývoje nadstavby One UI 5.0, která pro širokou veřejnost vyjde již velmi brzy. Zároveň pokračuje ve vydávání její betaverze na další telefony Galaxy. A jak se zdá, začal již s vývojem verze 5.1.

Nizozemský Samsung včera zveřejnil blogový příspěvek, v němž popsal některé charakteristiky nadstavby One UI 5.0.  Zajímavější je ale pro nás poznámka, kterou k němu připojil. Ta říká, že jedna konkrétní funkce dorazí s nadstavbou One UI 5.1, nikoli s verzí 5.0. Tato funkce se týká možností přizpůsobení zamykací obrazovky, které jsme viděli v betaverzi One UI 5.0, není však úplně jasné, které prvky by mohly být pro One UI 5.1 vyhrazeny – pokud nějaké.

Soudě podle stavu betaverze One UI 5.0 by měly všechny nové možnosti přizpůsobení zamykací obrazovky dorazit s touto verzí, jakmile opustí fázi beta. A vzhledem k tomu, že Samsung k tomu nedává žádné další informace, je možné, že zmínka o One UI 5.1 je prostě jen chyba. V nejhorším případě si Samsung může myslet, že nové možnosti přizpůsobení zamykací obrazovky (nebo její prvky) nebudou v rámci One UI 5.0 připraveny k vydání pro širokou veřejnost. Tudíž by mohly být přesunuty do One UI 5.1.

Zmíněný příspěvek každopádně naznačuje, že Samsung již na One UI 5.1 pracuje. Ve skutečnosti je dost dobře možné, že jeho příští vlajkovou řadu Galaxy S23 bude softwarově pohánět One UI 5.1 místo One UI 5.0. Vyšší verze nadstavby by na ní navíc mohla debutovat, aniž by předtím byl otevřen její beta program.

Ať už to bude jakkoli, doufáme, že možnosti přizpůsobení zamykací obrazovky, které jsme viděli v betě One UI 5.0, budou přítomny ve finální verzi. Ta na telefony řady Galaxy S22 dorazí ještě tento měsíc (a možná dokonce již příští týden).

Související články

Dnes nejčtenější

.