Zavřít reklamu

Zaměření Samsungu je obrovské, a kdybychom měli vyjmenovávat všechno, čím se zabývá, četli byste tento článek do zítřka. Trochu nelogicky je zde ale jeden segment, který úplně opomíjí. V jeho podání by se přitom mohlo jednat o obrovský zlatý důl, který však společnost zcela nelogicky ignoruje. Profitovali bychom z toho samozřejmě i my – uživatelé. 

Paradoxně se do tohoto segmentu nehrne ani Apple a jediný z těch skutečně velkých výrobců v něm jede prakticky jen Google, kdy se o to ostatní starají výrobci třetích stran. Řeč je o produktech chytré domácnosti. Právě Google totiž v roce 2014 koupil společnost Nest, jejíž portfolio neustále rozšiřuje, aniž by samo jméno zabil.

Možná protože je Google spíše softwarová společnost, tak mu obecně prodej hardwaru tolik nejde. Apple je naopak především hardwarová společnost, ale ve svém portfoliu má v segmentu chytré domácnosti prakticky jen svůj chytrý reproduktor HomePod. Google jde právě dál a vyjma reproduktorů má i chytré zvonky, senzory kouře, termostaty, routery, kamery atd.

S Matter přijdou změny 

Samsung má sice vlastní aplikaci spravující produkty chytré domácnosti Smart Things, ale ta je určena pro správu produktů třetích stran. Je poměrně s podivem, proč tak velká společnost, jakou Samsung je, a která se zabývá i televizemi, soundbary, projektory nebo domácími spotřebiči, nechce rozšířit své zaměření právě na chytrou domácnost, které se předpovídá zářná budoucnost. Ostatně už za chvíli zde budeme mít standard Matter, který zlepší uživatelskou zkušenost z více produktů od více výrobců v rámci jedné aplikace.

Uživatelská základna Samsungu je obrovská, a mnozí dávají přednost vlastnit co nejvíce produktů od stejné společnosti. Pokud mají telefon Samsungu, pravděpodobně mají i jeho tablet, externí displej, TV, popřípadě klidně i pračku, sušičku, chladničku atd. Doplnit tak svou domácnost i o jeho chytré řešení a zajistit si tím bezproblémovou komunikaci, propojení a provázanost by přece bylo nasnadě. 

Zatím máme smůlu, zatím se do toho Samsung nehrne, ale uvidíme, jak se segment s Matter rozjede. Právě na něm totiž Samsung spolupracuje i s Applem, Googlem a dalšími špičkami v oblasti technologií, takže třeba jen čeká na ten vhodný čas, kdy bude moci novou produktovou linii světu oficiálně představit. Standard Matter by se přitom měl spustit ještě tento rok. Co všechno za produkty pracuje se Smart Things najdete zde.

Televize Samsungu koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.