Zavřít reklamu

Už je to čtyři roky, co Samsung uvedl na scénu své první televizory s technologií microLED. Tehdy byly doporučovány pro firemní sféru. Ty určené pro domácnosti byly představeny o rok později. Za posledních několik let se Samsungu podařilo snížit jejich cenu i velikost.

Nyní web The Elec informuje, že Samsung zahájil hromadnou výrobu 89palcových microLED televizorů, což znamená, že na trhu by se měly objevit koncem letošního roku či začátkem roku příštího. Web také tvrdí, že korejský obr k výrobě nových microLED televizí používá skleněné substráty LTPS TFT místo dosavadních desek s tištěnými spoji. Tyto substráty by měly snížit velikost pixelů a celkovou cenu televizorů.

Původně se očekávalo, že Samsung zahájí produkci 89palcových televizorů již na jaře, plán se však kvůli problémům s dodavatelským řetězcem a nízké výtěžnosti zpozdil. Jejich cena by se měla pohybovat okolo 80 tisíc dolarů (necelé dva miliony Kč).

Televizory s technologií microLED jsou podobné OLED televizím, a to v tom, že každý pixel nabízí své vlastní světlo a barvu, ale materiál není vyroben pomocí organického materiálu. Tyto televizory tak mají kvalitu obrazu OLED obrazovky a dlouhou životnost LCD displeje. Je však značně obtížné je vyrobit, proto jejich cena zůstává stále velmi vysoká, mimo dosah běžného spotřebitele. Experti očekávají, že až tato technologie v budoucnu dostatečně vyspěje, nahradí jak LCD, tak OLED.

Televize Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.