Zavřít reklamu

Samsung od léta vydává betaverze z Androidu 13 vycházející nadstavby One UI 5.0. Zatím je obdrželo jen málo zařízení Galaxy, včetně modelů řad Galaxy S22, S21 a nejnověji smartphonu Galaxy A52. Je trochu zvláštní, že dosud se beta program neotevřel pro nové ohebné telefony Galaxy Z Fold4 a Flip4.

Podle všeho se Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 betaverze (či betaverzí) nadstavby One UI 5.0 nakonec dočkají, je však trochu s podivem, že když nově dorazila na Galaxy A52, tedy loňský model střední třídy, proč ji Samsung dosud nevydal pro své nové skládačky, které jsou stejně jako telefony Galaxy S22 plnohodnotnými vlajkovými loďmi. A řada Galaxy S22 přitom za dva měsíce obdržela již čtyři betaverze.

Web Sammy Fans přinesl před několika týdny zprávu, že Samsung na svých nových „ohýbačkách“ zahájil interní testování bety One UI 5.0. To naznačuje, že veřejná betaverze by mohla dorazit již brzy, možná ještě tento měsíc. Kromě nich by se měl beta program zpřístupnit pro starší ohebné telefony Galaxy Z Fold3, Z Flip3, Z Fold2 a Z Flip 5G a řadu Galaxy S20. Vydání ostré verze nadstavby se očekává do konce letošního roku, takže Samsung má na vydávání betaverzí ještě poměrně dost času.

Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.