Zavřít reklamu

Google je, jak známo, zejména softwarová společnost, je však činný i na poli hardwaru. Asi nejznámějším zástupcem této oblasti jsou smartphony Pixel. Ty společnost vyrábí již od roku 2016 a jeden by si myslel, že za tu dobu se jich prodalo docela dost, zvlášť když recenze na ně bývají převážně pozitivní. Skutečnost? Podle čísel o prodejích, které sdíleli analytici smartphonového trhu, by Googlu trvalo více než půlstoletí, než by prodal tolik telefonů, kolik jich prodal Samsung za jeden rok.

Podle nové zprávy marketingově-analytické společnosti IDC, na kterou odkazuje redaktor agentury Bloomberg Vlad Savov, prodal Google od roku 2016 celkem 27,6 milionu telefonů Pixel. Jak upozornil, je to desetina prodejů telefonů Samsung Galaxy za jeden rok (konkrétně ten loňský), což znamená, že Google by potřeboval 60 let, aby prodal tolik telefonů, co korejský gigant za 12 měsíců.

I když se tento rozdíl v prodejích může zdát až děsivý, je třeba poznamenat, že výroba smartphonů je pro Google jakýmsi „vedlejšákem“ a že pro hlavní hráče trhu nebyly jeho telefony nikdy vážnou konkurencí. Už kvůli tomu, že jejich dostupnost je značně omezená. Jejich primárním trhem jsou USA, ale i zde čelí velké konkurenci ze strany Samsungu, logicky pak především Applu, který svých iPhonů prodal celkem již přes dvě miliardy. Pixely tak Googlu slouží především jako platforma pro testování operačního systému Android. Mimochodem, již dnes „plnohodnotně“ představí Pixel 7 a Pixel 7 Pro.

Dnes nejčtenější

.