Zavřít reklamu

Jen den poté, co unikly údajné kompletní specifikace Pixelu 7, tu máme údajné úplné specifikace jeho sourozence Pixelu 7 Pro. A pokud jsou pravdivé, Pixel 7 Pro se bude od Pixelu 6 Pro lišit ještě méně než Pixel 7 od Pixelu 6.

Za novým únikem stojí opět leaker Yogesh Brar. Podle něj bude Pixel 7 Pro disponovat LTPO OLED panelem s velikostí 6,7 palců, rozlišením QHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Pohánět jej bude, jak už Google předtím potvrdil, proprietární čipset Tensor G2, jejž prý doplní 12 GB operační a 128 nebo 256 GB vnitřní paměti.

Fotoaparát má být trojitý s rozlišením 50, 12 a 48 MPx, přičemž druhý prý bude „širokáč“ a třetí teleobjektiv. Ten má být oproti loňsku postaven na senzoru Samsung ISOCELL GM1 místo Sony IMX586. I rozlišení přední kamerky má zůstat stejné, tedy 11 MPx, bude však prý používat – jako standardní model – nový senzor Samsung ISOCELL 3J1, který podporuje automatické ostření.

Baterie prý bude mít kapacitu 5000 mAh a podporovat rychlé nabíjení s výkonem 30 W a bezdrátové nabíjení s blíže nespecifikovaným výkonem (lze však předpokládat, že to bude 23 W jako minule). Softwarově bude telefon samozřejmě pohánět Android 13.

Jak z výše uvedených parametrů vyplývá, Pixel 7 Pro by měl oproti Pixelu 6 Pro přinést jediné vylepšení (alespoň tedy to zásadní), a to rychlejší čipset. Telefon by jinak měl stát stejně jako jeho předchůdce, tedy 900 dolarů (zhruba 23 100 Kč), a standardní model 600 dolarů (asi 15 400 Kč). Oba budou „plnohodnotně“ představeny, spolu s prvními chytrými hodinkami Googlu Pixel Watch, 6. října.

Související články

Dnes nejčtenější

.