Zavřít reklamu

Jak známo, smartphonové hity střední třídy Samsungu z letoška a loňska Galaxy A53 5G a Galaxy A52 (5G) se pyšní hlavními fotoaparáty s vysokým rozlišením 64 MPx. Nyní se však v éteru objevila informace, že jejich nástupce Galaxy A54 5G na tom bude v tomto ohledu hůře.

Podle obvykle dobře informovaného webu GalaxyClub, který citoval server SamMobile, bude mít Galaxy A54 5G „jen“ 50MPx hlavní fotoaparát. O jaký fotoaparát má konkrétně jít, web nerozvedl, ale s největší pravděpodobností to bude 50MPx senzor, který Samsung použil u svých posledních telefonů střední třídy, a ne ten, kterým jsou osazeny jeho aktuální „vlajky“ Galaxy S22 a S22+.

Kromě toho se již nějakou dobu spekuluje o tom, že Galaxy A54 5G, spolu s dalšími smartphony střední třídy, by mohl přijít o hloubkový senzor. To by až tak velká ztráta nebyla, protože senzory hloubky jsou v době, kdy rozostřit pozadí dokáže velmi dobře i software telefonu, poněkud nadbytečné.

Do představení Galaxy A54 5G každopádně zbývá ještě hodně času (podle všeho necelý půlrok), takže jeho zadní fotoaparát může mít nakonec jiné parametry. Jisté je v tuto chvíli pouze to, že telefon poběží rovnou z krabičky na Androidu 13 a nadstavbě One UI 5.

Galaxy A53 5G koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.