Zavřít reklamu

V červnu přišel známý leaker Digital Chat Station s informací, že příští vlajkový čipset Qualcommu Snapdragon 8 Gen 2 bude mít neobvyklou konfiguraci procesorové jednotky, konkrétně 1+2+2+3 (jedno supervýkonné jádro Cortex-X3, dvě výkonná jádra Cortex-A720, dvě „normální“ jádra Cortex-A710 a tři úsporná jádra Cortex-A510). Nový únik, za kterým stojí ještě známější leaker, však odhaluje poněkud odlišné specifikace.

Podle dnes už legendárního leakera Ice universe bude mít Snapdragon 8 Gen 2 místo dvou jader Cortex-A720 dvě jádra Cortex-A715, jejichž maximální takt prý bude 2,8 GHz. Cortex-X3 má běžet na frekvenci až 3,2 GHz, Cortex-A710 na 2,8 GHz a Cortex-A510 na 2 GHz. Nová konfigurace jader by jinak měla přispět k větší energetické efektivitě čipsetu. I když se o tom leaker nezmínil, podle neoficiálních zpráv bude grafické operace zajišťovat GPU Adreno 740.

Připomeňme, že před nedávnem se v éteru objevila informace, že Snapdragon 8 Gen 2 bude mít „vysokofrekvenční“ variantu, která by mohla být výkonnější než nový čipset Applu A16 Bionic, který tepe v iPhonu 14 Pro a 14 Pro Max. Snapdragon 8 Gen 2 by jinak měl být představen v polovině listopadu a jako první jej bude údajně používat řada Xiaomi 13. Prakticky jisté je, že bude také pohánět příští vlajkovou řadu Samsungu Galaxy S23 avšak pravděpodobně jen na určitých trzích.

Dnes nejčtenější

.