Zavřít reklamu

V červnu přišel známý leaker Digital Chat Station s informací, že příští vlajkový čipset Qualcommu Snapdragon 8 Gen 2 bude mít neobvyklou konfiguraci procesorové jednotky, konkrétně 1+2+2+3 (jedno supervýkonné jádro Cortex-X3, dvě výkonná jádra Cortex-A720, dvě „normální“ jádra Cortex-A710 a tři úsporná jádra Cortex-A510). Nový únik, za kterým stojí ještě známější leaker, však odhaluje poněkud odlišné specifikace.

Podle dnes už legendárního leakera Ice universe bude mít Snapdragon 8 Gen 2 místo dvou jader Cortex-A720 dvě jádra Cortex-A715, jejichž maximální takt prý bude 2,8 GHz. Cortex-X3 má běžet na frekvenci až 3,2 GHz, Cortex-A710 na 2,8 GHz a Cortex-A510 na 2 GHz. Nová konfigurace jader by jinak měla přispět k větší energetické efektivitě čipsetu. I když se o tom leaker nezmínil, podle neoficiálních zpráv bude grafické operace zajišťovat GPU Adreno 740.

Připomeňme, že před nedávnem se v éteru objevila informace, že Snapdragon 8 Gen 2 bude mít „vysokofrekvenční“ variantu, která by mohla být výkonnější než nový čipset Applu A16 Bionic, který tepe v iPhonu 14 Pro a 14 Pro Max. Snapdragon 8 Gen 2 by jinak měl být představen v polovině listopadu a jako první jej bude údajně používat řada Xiaomi 13. Prakticky jisté je, že bude také pohánět příští vlajkovou řadu Samsungu Galaxy S23 avšak pravděpodobně jen na určitých trzích.

Související články

Dnes nejčtenější

.