Zavřít reklamu

Přestože Samsung letos nepředstaví fanouškovskou edici telefonu Galaxy S22, už nějakou dobu se spekuluje o tom, že pod značkou FE (Fan Edition) vyvíjí nový tablet. To nyní potvrdil populární benchmark a odhalil některé jeho specifikace.

V benchmarku Geekbench 5 se v těchto dnech objevil nový tablet Samsungu s modelovým označením SM-X506B, pod kterým se podle všeho skrývá Galaxy Tab S8 FE, nástupce loňského tabletu Galaxy Tab S7 FE. Tablet bude pohánět čipset MediaTeku MT8791V (jinak známý jako Kompanio 900T), který bude spárován se 4 GB operační paměti. Softwarově bude postaven na Androidu 13.

Zařízení jinak v testu jednoho jádra získalo 773 bodů a vícejádrovém 2318 bodů. Pro srovnání: Galaxy Tab S7 FE (ve verzi s Wi-Fi, tedy s čipem Snapdragon 778G, doplněným o 6 GB operační paměti) dosáhl 777, resp. 2828 bodů.

V tuto chvíli není jasné, kdy by mohl být Galaxy Tab S8 FE uveden na scénu. Stojí za zmínku, že existuje malá šance, že ponese jméno Galaxy Tab S8 Lite. V každém případě zaplní místo na trhu středně výkonných tabletů a doplní špičkovou řadu Galaxy Tab S8.

Tablety Samsungu koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.