Zavřít reklamu

Ještě předtím, než Samsung představil skládací smartphony Galaxy Z Fold4 a Z Flip4, se v éteru objevily zprávy, podle nichž si stanovil za cíl dodat jich na globální trh do konce roku dohromady 15 milionů. Nyní se „vynořily“ nové odhady, jež naznačují, že tohoto cíle by korejský technologický gigant nemusel ani zdaleka dosáhnout.

Samsung bude údajně schopen do konce letošního roku dodat na trh „pouze“ 8 milionů svých nejnovějších skládaček. Připomeňme, že loni Samsung na trh vyexpedoval 7,1 milionu Galaxy Z Foldu3 a Z Flipu3.

Novou předpověď učinil Noh Geun-chang, pracovník výzkumného institutu Hyundai Motor Securities Research Center. Předpokládá, že Samsung letos dodá na trh 10 milionů všech svých „ohýbaček“. O stejném čísle se již dříve zmínil i šéf mobilní divize Samsungu TM Roh.

Samsung možná upravil své cíle podle reakce trhu a globální ekonomické situace. Slabší poptávka zákazníků tak podle všeho nesouvisí s nedostatkem zájmu o Galaxy Z Fold4 a Flip4. Nový Fold je jedním z nejdražších smartphonů současnosti s cenami začínajícími na 1 799 dolarech (u nás jej Samsung prodává od 44 990 Kč). V aktuální ekonomické situaci tak zřejmě nebude moc lidí, kteří budou ochotni utratit takové peníze za telefon.

Situace se má zlepšit v roce 2023. Podle konzervativních odhadů by mohly dodávky všech skládaček Samsungu v příštím roce dosáhnout 15 milionů.

Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 koupíte například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.