Zavřít reklamu

Google před pár dny oznámil, kdy oficiálně představí své nové vlajkové smartphony Pixel 7 a Pixel 7 Pro, které poprvé ukázal již v květnu. Stane se tak 6. října. Nyní odhalil všechny jejich barevné varianty.

Pixel 7 bude dostupný v černé (Obsidian), limetkové (Lemongrass) a bílé (Snow) barvě. Pruh s fotoaparáty je u černé a bílé varianty stříbrný, u limetkové bronzový. Co se týče Pixelu 7 Pro, ten se bude nabízet též v černé a bílé barvě, místo limetkové je tu však šedozelená varianta (poněkud nelogicky nazvaná Hazel), u které je pruh s fotoaparáty zlatý. I když výběr barev není příliš široký, každá varianta je už na první pohled unikátní.

Kromě toho Google odkryl, že druhá generace čipu Tensor, která bude jeho nové telefony pohánět, se bude nazývat Tensor G2. Čipset je podle všeho postaven na 4nm výrobním procesu Samsungu a měl by mít dvě supervýkonná procesorová jádra, dvě výkonná jádra a čtyři úsporná jádra Cortex-A55.

Pixel 7 a Pixel 7 Pro budou podle všeho disponovat OLED displeji Samsungu s úhlopříčkami 6,4 a 6,7 palců a obnovovacími frekvencemi 90 a 120 Hz, 50MPx hlavním fotoaparátem (zřejmě postaveném na senzoru Samsungu ISOCELL GN1), který by měl u standardního modelu doprovodit 12MPx ultraširokoúhlý objektiv a u modelu Pro ještě 48MPx teleobjektiv, stereo reproduktory a stupněm odolnosti IP68. Softwarově je bude pochopitelně pohánět Android 13.

Spolu s telefony budou už 6. října představeny i první chytré hodinky Googlu Pixel Watch. Na nový tablet si musíme počkat až do příštího roku, kdy bychom se snad měli dočkat i prvního ohebného zařízení Googlu. I když je tato společnost jednou z největších, na českém trhu nemá oficiální distribuci a její produkty je nutné shánět skrze šedý dovoz.

Telefony Google Pixel koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.