Zavřít reklamu

Mobilní divize Samsungu si zajišťuje veškeré OLED panely od sesterské společnosti Samsung Display. Ta tyto displeje dodává i jiným výrobcům smartphonů, například Applu. Nyní vyšlo najevo, že pro včera představený iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max dodala panely s jasem, který mu mohou závidět i špičkové telefony Galaxy.

Jak jistě víte, Apple včera představil novou řadu iPhonu. Zahrnuje čtyři modely – iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Dva posledně zmíněné se pyšní displeji, jejichž jas dosahuje až 2000 nitů. Takovouto hodnotou se nemůže pochlubit žádné zařízení Galaxy. Nejblíže je se 1750 nity Galaxy S22 Ultra. Vzhledem k vlivu, který Apple má na celý dodavatelský řetězec, je jasné, že od displejové divize Samsungu nebude kupovat standardní OLED panely. Cupertinský smartphonový gigant s ním spolupracuje na vytváření panelů, které se lépe hodí pro jeho vlastní zařízení.

Samsung Display je sice součástí Samsungu, funguje ale také jako nezávislá byznysová jednotka. Apple dodává na trh obrovské množství iPhonů, což je pro Samsung Display náramná obchodní příležitost. Proč by nevyhověl požadavkům cupertinského obra, když je dost dobře možné, že vydělá více na prodeji panelů jemu než na dodávkách displejů pro zmíněnou Ultru? Každopádně lze předpokládat, že displej s jasem 2000 nitů (či vyšším) se v budoucnu objeví ve špičkovém zařízení Galaxy. Přímo se nabízí Galaxy S23 Ultra.

Nové produkty Applu půjde zakoupit například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.