Zavřít reklamu

Apple zvyšuje dodávky displejů pro chystanou řadu iPhone 14, která má být představena 7. září. Displejová divize Samsung Display si za poslední tři měsíce zajistila přes 80 % dodávek panelů pro nové iPhony. Ve svém novém blogovém příspěvku to uvedla společnost DSCC (Display Supply Chain Consultants).

Kdy vyjde iPhone 14 tedy již víme, a společnost má za cíl zajistit si od svých dodavatelů celkem 34 milionů displejů pro nové modely svého telefonu. Těmito dodavateli jsou Samsung Display, LG Display a BOE. V červnu cupertinský smartphonový gigant pro příští řadu koupil 1,8 milionu panelů, následující měsíc 5,35 milionu a v srpnu přes 10 milionů. Očekává se, že dalších 16,5 milionu kusů si Apple od svých dodavatelů objedná v září.

Samsung Display se na zatím uskutečněných dodávkách podílel z 82 procent. Druhý byl LG Display s 12 procenty a zbývajících 6 % panelů zajistil čínský displejový gigant BOE. Na jaře se v éteru objevily spekulace, že Apple se společností BOE kvůli údajnému svévolnému měnění designu jeho displejů přeruší spolupráci, to se však očividně nestalo. Její panely budou podle všeho používat levnější modely iPhonu 14. Pro úplnost dodejme, že řada by měla zahrnovat čtyři modely – iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Max a iPhone 14 Pro Max.

Související články

Dnes nejčtenější

.