Zavřít reklamu

Jak jistě víte, nové chytré hodinky Samsungu Galaxy Watch5 a Watch5 Pro se jako jeho vůbec první hodinky chlubí senzorem pro měření tělesné teploty. Bohužel se zdá, že snímač zatím neslouží svému účelu.

Oproti řadě Galaxy Watch4 je nová generace Galaxy Watch o několik kroků napřed. Disponuje senzorem BioActive, který dokáže provádět přesnější měření EKG i krevního tlaku, pokud tedy žijete v částech světa, kde jsou tyto funkce dostupné. Pokud nikoli, Galaxy Watch5 nenabízejí v oblasti sledování zdraví o mnoho více než jejich předchůdci. Existuje nicméně šance, že by se to v nedaleké budoucnosti mohlo změnit.

Hlavním lákadlem v oblasti sledování zdraví měl být u řady Galaxy Watch5 právě senzor umožňující měření tělesné teploty. Před jejím uvedením na scénu se spekulovalo, že by jej mohla mít až příští generace Galaxy Watch, nakonec jej Galaxy Watch5 a Watch5 Pro do vínku skutečně dostaly, ovšem v tuto chvíli neslouží proklamovanému účelu, nýbrž jen ke sledování spánku. Není možné jej aktivovat jako sledování srdečního rytmu ani zamířit do aplikace Samsung Health a sledovat v průběhu dne svou teplotu.

Důvod, proč senzor momentálně není teplotní, jak o něm Samsung mluví, je s největší pravděpodobností ten, že pro toto použití zatím nemá souhlas příslušných regulátorů v různých zemích. A zřejmě nebude úplně snadné jej získat, protože například v USA Galaxy Watch5 zatím nemohou kvůli chybějící certifikaci ani sledovat krevní tlak. Možnost pořizovat kdykoli data o tělesné teplotě je možná ještě citlivější záležitostí než sledování krevního tlaku, a Samsung tak možná bude muset o povolení tvrdě bojovat. Jsme si však jistí, že to zvládne a že je jen otázkou času, kdy senzor bude sloužit původnímu účelu. Korejský obr by přece nelákal na nový senzor, kdyby věděl, že pro jeho použití poté nezíská souhlas.

Galaxy Watch5 a Watch5 Pro koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.