Zavřít reklamu

Pro řadu řidičů je aplikace Android Auto nezbytným pomocníkem, když jsou na cestách. Mapy, hudba, textovky s upozorněními – bez aplikace řídíte v podstatě bez stále připojeného kopilota. V posledních týdnech však populární navigační „appku“ sužovaly problémy s připojením napříč různými telefony. Tyto potíže s trochou štěstí mohly vyřešit dvě nedávno vydané aktualizace.

Během posledních dvou týdnů Google pracoval na opravě dvou závažných chyb v Android Auto, které řidičům bránily v bezpečné interakci s jejich telefony v autě. První oprava byla řešením pro každého, kdo měl problém s připojením, a konkrétně se týkala telefonů značek OnePlus, Samsung, Xiaomi a dalších. Tento problém se projevoval mimo jiné černou obrazovkou či „nereagujícími“ zprávami.

Druhá oprava, kterou začal Google vydávat koncem srpna, má bránit tomu, aby řidiči naráželi na chyby a další obrazovky hlásící selhání. Podle reakcí v původním vláknu podpory Android Auto se některým uživatelům podařilo jejich telefony k autům znovu připojit, zatímco další mají s připojením stále potíže. Google v této souvislosti uvedl, že může trvat několik dní, než update dorazí na všechny telefony, takže ti, jichž se to týká, si musejí zkrátka počkat. Dodejme, že společnost minulý týden vydala další aktualizaci pro řešení problému s připojením, ta je však určená výhradně pro nové skládačky Samsungu Galaxy Z Fold4 a Z Flip4.

Dnes nejčtenější

.