Zavřít reklamu

Android Auto slouží k zrcadlení funkcí vašeho telefonu na informační panel vozidla. Jakmile je tedy váš telefon spárován s jednotkou v automobilu, může systém ukázat mapy a navigaci, přehrávač hudby, aplikaci Telefon, Zprávy atd. Jak na Android Auto není složité a přináší to benefity především v pohodlnosti ovládání základních funkcí za jízdy.

Jak připojit Samsung k Android Auto 

  • Zkontrolujte, zda je vozidlo nebo stereo kompatibilní s Android Auto. 
  • Ujistěte se, že je aplikace Android Auto zapnutá v nastavení vašeho vozidla. U některých vozidel byla podpora Android Auto přidána až v aktualizaci. Pokud je vaše auto uvedeno jako podporovaný model, ale Android Auto nefunguje, zkuste aktualizovat svůj informační systém nebo navštívit místního prodejce. 
  • Pokud váš telefon jede na Androidu 10 a novějším, nemusíte Android Auto stahovat samostatně. Pokud máte Android 9 a starší, musíte si stáhnout Android Auto z Google Play. 
  • Připojte telefon USB kabelem k displeji automobilu, aplikace se zobrazí automaticky. Váš telefon musí umožňovat přenos dat pro Android Auto. Pokud je zařízení připojeno pomocí kabelu USB, přejeďte prstem dolů z horní části obrazovky dolů a klepněte na oznámení ze systému Android. Vyberte možnost, která umožňuje přenos souborů.
AndroidAuto

Možné problémy Android Auto 

Přestože většina kabelů USB vypadá podobně, mohou existovat obrovské rozdíly, pokud jde o jejich kvalitu a rychlost nabíjení. Android Auto vyžaduje vysoce kvalitní kabel USB, který podporuje přenos dat. Pokud je to možné, použijte originální kabel dodaný se zařízením, tedy ten, který jste našli v jeho balení. Android Auto také funguje pouze s určitými zařízeními, vozidly a kabely USB.

Pokud vám cokoli nefunguje, první kroky samozřejmě vedou k aktualizacím systémů, a to jak toho v telefonu, tak v automobilu. Doporučuje se alespoň verze operačního systému Android 6.0 nebo vyšší. Z bezpečnostních důvodů je počáteční připojení možné pouze v zastaveném vozidle. Pokud tedy jedete, zaparkujte. Pokud se vám propojení stále nedaří, zkontrolujte také, jestli nejste připojeni k jinému vozidlu.

Jak se odpojit od jiného vozidla 

  • Odpojte telefon od auta. 
  • Otevřete v telefonu aplikaci Android Auto. 
  • Vyberte Nabídka -> Nastavení -> Připojená auta. 
  • Zrušte zaškrtnutí políčka vedle nastavení Přidat nové vozy do systému Android Auto. 
  • Zkuste znovu připojit telefon k autu. 

Dnes nejčtenější

.