Zavřít reklamu

Zajímá vás, proč jsou videa v textových zprávách Androidu rozmazaná? S nedávným tlakem Googlu na ostatní společnosti, aby konečně implementovaly RCS, a se skutečností, že už i telefony střední třídy mají skvělé telefony, se prostě ptáme, proč je situace taková, jaká je. A to obzvláště, když se to třeba mezi iPhony neděje. 

Zasílání textových zpráv je nyní složitější, než tomu bylo dříve, a to zejména když se odesílá obsah mezi iPhony a zařízeními s Androidem. Kvalita odesílaných mediálních příloh může být ovlivněna několika faktory – především operátorem a telefonem, který vlastníte vy i příjemce.

Proč videa odeslaná textovou zprávou vypadají tak hrozně 

Služba multimediálních zpráv, zkráceně MMS, je způsob, jakým telefony posílají multimediální obsah jiným telefonům prostřednictvím textových zpráv. Jedná se o standard, který byl vytvořen na počátku roku 2000, tedy v době, kdy kvalita fotografií většiny mobilních telefonů dosahovala pouze několika mála megapixelů. Proto asi není příliš překvapivé, že smartphony tuto technologii přerostly.

Operátoři ale nezareagovali. Hlavním problémem MMS tedy je, že většina z nich má pro ně přísně omezenou velikost, která se pohybuje obvykle od 1 MB do 3,5 MB. A to za tuto službu extrémní komprese obsahu ještě platíte. Pro srovnání, iMessage Applu má méně omezující limit velikosti souboru, který je někde kolem 100 MB. Neodesílá se ale přes MMS, nýbrž přes data. Vzhledem k tomu, že zprávy odesílané mezi iPhony také nikdy neopouštějí servery Applu, je jejich kvalita prostě lepší než u Androidu. Video obsah odeslaný z iPhonu do Androidu ale bude skrze MMS stejně špatný.

Jak problém obejít 

Neexistuje nic, co by videa odeslaná prostřednictvím MMS zlepšilo, protože limity velikosti přenášených souborů jsou vynucovány operátory. Existují však řešení, která zahrnují použití jiných protokolů pro zasílání zpráv. Jedná se samozřejmě o komunikační platformy, které umožní odeslat o poznání větší soubor, i když i on je obvykle komprimovaný, už ne tak dramaticky. Navíc jste-li na Wi-Fi, máte odesílání i příjem bez limitu, jinak se čerpá FUP.

WhatsApp umí poslat 100 MB, Telegram 1,5 GB, Skype 300 MB. Jedná se tedy o jasně lepší řešení, které je mnohdy levnější a výsledek kvalitnější. Jak se ale rozmáhá RCS (Rich Communication Services), je pravděpodobné, že MMS zemřou. Je to totiž jejich zamýšlená náhrada, jen ji musí nejdříve operátoři přijmout.

Aplikace Zprávy Google také experimentuje s novým způsobem odesílání obrázků a videí prostřednictvím SMS/MMS tím, že se vyhýbá těmto protokolům a místo toho automaticky vytváří odkaz na Fotky Google, který může příjemce otevřít, a to v plné kvalitě. Zatím se toto ale samozřejmě jen testuje.

Související články

Dnes nejčtenější

.