Zavřít reklamu

Přenos souborů z telefonu se systémem Android do počítače PC nebo Macu můžete potřebovat hned z několika důvodů. Možná chcete zálohovat své fotografie, abyste uvolnili místo v úložišti, přesunout hudbu, dokumenty atd. Vzhledem k otevřené povaze systému Android existuje mnoho způsobů, jak to provést. Můžete použít kabel USB, Bluetooth, aplikaci třetí strany nebo cloudové úložiště. Pokud pak chcete posílat velké soubory nejen mezi PC, Macem a Androidem, ale i mezi lidmi jako takovými, vyzkoušejte službu SendBig.com

Při tolika možnostech není vždy hned jasné, pro kterou z nich se rozhodnout, proto vám ukážeme ty nejjednodušší způsoby přenosu souborů z telefonu se systémem Android do počítače se systémem Windows nebo Mac.

USB kabel 

Nejjednodušší způsob připojení a přenosu souborů do počítače je pravděpodobně použití kabelu USB dodaného se smartphonem. Pokud je váš telefon vybaven novějším kabelem USB-C na USB-C a váš stolní počítač nebo notebook tento port nemá, budete samozřejmě potřebovat ten s USB-A nebo patřičnou redukci. Rychlost přenosu bude záviset na typu kabelu a úložišti, které máte v obou zařízeních. Například rychlost přenosu bude nižší, pokud váš telefon používá úložiště eMMC, ale vyšší, pokud je vybaven systémem UFS. Stejně tak přenos souborů na disk SATA v počítači bude trvat déle než na disk SSD.

Galaxy S22 vs S21 FE 7

Postup je pak jednoduchý. Stačí kabelem obě zařízení propojit a ve výzvě na telefonu vybrat Přenos souborů / Android Auto. Poté se ve vašem počítači otevře okno s úložištěm v telefonu. Můžete tedy procházet obsah a ten kopírovat. V případě propojení s počítačem Mac budete potřebovat aplikaci Android File Transfer. 

Bluetooth 

Pokud nemáte po ruce kabel, můžete k přenosu souborů použít také Bluetooth. Ale pozor, přenosové rychlosti jsou zde velmi pomalé, takže tuto metodu používejte spíše pouze při přenosu menších objemů dat. Jediná příloha nebo fotka z vaší galerie by však měla být v pořádku, ale u dlouhého videa nebo velkého alba plného fotek bychom tento postup nedoporučovali i s ohledem na baterii zařízení.

Zapněte tedy Bluetooth v obou zařízeních. Na PC nebo Macu vyhledejte v nabídce Bluetooth dostupná zařízení, kde vyberte svůj telefon. Systém vás následně požádá o kontrolu kódem, který opište, čímž se zařízení identifikuje a spáruje. Při použití s Macem je nutné ještě jít do Předvolby systému a Sdílení, kde zaškrtněte pole Sdílení Bluetooth. Následně už jen ve svém telefonu vyhledejte obsah, dejte nabídku sdílet a vyberte Bluetooth. V počítači pak dejte Přijmout soubor. 

Link to Windows 

Pokud chcete přenést několik fotografií z telefonu do počítače se systémem Windows, je aplikace Link to Windows od společnosti Microsoft (dříve známá jako Your Phone companion) poměrně skvělým nástrojem. Zatímco Your Phone companion byl omezen na telefony Samsung Galaxy, přejmenovaná aplikace je kompatibilní se všemi telefony s operačním systémem Android 7.0 nebo novějším.

Nainstalujte si tedy aplikaci z Google Play a Microsoft Storu (i když je pravděpodobné, že ve Windows již nainstalována je). Otevřete aplikace, naskenujte QR kód a povolte oprávnění. Po spárování telefonu už můžete provádět přesuny dat dle libosti.

Pushbullet 

Prakticky stejně jako Link to Windows funguje i Pushbullet, jen ho můžete využít i s počítači Mac a navíc nabízí více možností i náročnějším uživatelům. Do počítače si aplikaci nainstalujete zde, do zařízení s Androidem z Google Play. Vyzkoušet třeba můžete i aplikaci Snapdrop, která funguje hodně podobně jako Apple AirDrop.

Cloudové služby 

Je jedno, jestli se jedná o Google Disk, Microsoft OneDrive, Dropbox, nebo cokoli jiného. Po nainstalování aplikace do telefonu a přihlášení se můžete do tohoto virtuálního prostoru odesílat svá data, přičemž na počítači, opět po přihlášení se do služby buď v aplikaci nebo na webu, vše najdete. Výhoda je jasná, můžete tak udělat odkudkoli, kde máte internetové připojení. Jakmile ho ale nemáte, ke svým dokumentům, které jste si jako off-line nestáhli, se nedostanete. 

Dnes nejčtenější

.