Zavřít reklamu

Pravděpodobně víte, že pokud jde o aktualizace firmwaru a bezpečnostní záplaty, patří zařízení Samsung mezi špičku. Společnost vydává pravidelné měsíční bezpečnostní aktualizace, a to ještě rok po aktualizacích systému. Pokud se však chcete ujistit, že váš telefon nebo tablet Galaxy má to nejlepší možné zabezpečení, můžete udělat víc než jen čekat, až vyjde nová měsíční bezpečnostní záplata. 

Uživatelé zařízení Galaxy mohou ručně zkontrolovat, zda mají k dispozici biometrické aktualizace v uživatelském rozhraní One UI, provést skenování Google Play Protect a zkontrolovat aktualizace systému Google Play, které jsou oddělené od obvyklých měsíčních bezpečnostních záplat. Zde je vše, co k tomu potřebujete vědět.

Jak zkontrolovat úroveň zabezpečení Galaxy zařízení 

Otevřete Nastavení a vyberte nabídku Biometrika a zabezpečení. Zde najdete čtyři hlavní kategorie, které nás zajímají. Jedná se o: 

  • Další nastavení biometriky 
  • Google Play Protect 
  • Aktualizace zabezpečení 
  • Aktualizace systému Google Play 

Chcete-li zkontrolovat, zda jsou k dispozici nové biometrické aktualizace, nejprve klepněte na Další nastavení biometriky a poté na řádek Oprava zabezpečení biometriky. V případě instalace nové verze o tom dostanete patřičnou informaci. Poté už jen klikněte na OK. 

Chcete-li provést kontrolu Google Play Protect a zkontrolovat, zda nemáte v telefonu nainstalované škodlivé aplikace prostřednictvím Google Play, klepněte na tuto volbu. Následně uvidíte aktuální stav, kdy pokud chcete, můžete zvolit Zkontrolovat a provede se opětovný scan. Kromě toho můžete zkontrolovat Aktualizace zabezpečení a nainstalovat je, stejně jako aktualizovat systém Google Play. 

Související články

Dnes nejčtenější

.