Zavřít reklamu

Apple dosáhl jednoho velkého milníku. Trvalo to od roku 2007, kdy představil svůj první iPhone, ale po patnácti letech patří Applu 50 % domácího trhu. Jednoduše to znamená, že každý druhý Američan používá iPhone. 

Alespoň to tedy říkají analytici z Counterpoint Research. Jedná se totiž o aktivní iPhony, které tedy ve Spojených státech získaly 50 % trhu. Zbylých 50 % přenechaly přibližně 150 zařízením s Androidem, včetně samozřejmě těch Samsungu. Ten si sice stále udržuje pozici celosvětové jedničky, jenže americký trh mu souzený není. Telefony Applu jsou totiž v USA populárnější než všechny zařízení s Androidem dohromady. A to samozřejmě není dobrá zpráva ani pro domácí Google.

Tento pro Apple důležitý milník ale může být pro Samsung jisté varovné znamení, protože se zde dělí se společnostmi, jako jsou Lenovo, Motorola, a právě i Google a další prakticky jen o polovinu trhu. Představení iPhone 14 je přitom za dveřmi, což také nehraje Samsungu příliš do karet, protože ten už do konce roku žádnou vlajkovou loď nevydá a musí doufat v úspěch těch stávajících (a v neúspěch iPhonů Applu)

Ostatně Samsung se snaží iPhony podkopat, jak může. Dokládá to např. jasně útočná reklama, která nabádá k tomu, aby majitelé iPhonu nečekali na to, kdy vyjde iPhone 14, ale pořídili si Galaxy S22 Ultra nebo Galaxy Z Flip4. Možná jihokorejský technologický gigant cítí tlak ze strany Applu a snaží se vrátit k dřívějším praktikám, tedy snahám Apple nějakým způsobem zesměšnit. Má to ale ze své pozice skutečně zapotřebí?

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.