Zavřít reklamu

Upuštění dnešního smartphonu či „ohýbačky“ na zem může být pro mnohé noční můrou. Přestože jsou takovéto telefony vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, rozhodně nejsou nerozbitné. YouTube kanál PhoneBuff nyní provedl testy pádu nových skládaček Samsungu Galaxy Z Fold4 a Z Flip4, a i když mají křehký design, dopadly v nich více než obstojně.

Jen pro zopakování, jak Fold4, tak Flip4 používají na přední i zadní straně ochranu Gorilla Glass Victus+ a uvnitř mají lepší tlumicí materiály pro absorpci nárazů. Když telefony spadly na záda, sklo na nich se nerozbilo, jelikož náraz pohltil zesílený kovový rám. Při pádu na kloub se rám trochu odřel.

Situace se ovšem změnila, když byla zařízení otočena o 180 °, takže hlavní bod dopadu byla opačná strana kloubu. Zatímco nový Fold pád přežil s několika odřeninami, na čtvrtém Flipu se objevilo drobné prasknutí. Následně byly telefony upuštěny na vnější displej. Zatímco u Flipu4 došlo k jeho roztříštění, u Foldu4 se na něm překvapivě neudělal jediný škrábanec.

V testu, kdy byly telefony upuštěny v polootevřeném stavu na vnitřní displej, se rozbilo zadní sklo čtvrtého Flipu, zatímco Fold4 přežil jen s pár oděrkami. V posledním testu, kdy byly skládačky upuštěny v polootevřeném stavu tak, aby dopadly na kloub, došlo k rozbití zadního skla i u čtvrtého Foldu. Celkově si obě zařízení v testech vedla velmi dobře, a co je nejpodstatnější, byla po nich plně funkční. Testy tak jen potvrdily, že Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 jsou v současnosti nejodolnějšími skládacími smartphony na trhu.

Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.