Zavřít reklamu

Možná nad tím kroutíte hlavou, ale vydržte chvíli. Pokud nejste plně vázáni na ekosystém Apple, je pravděpodobné, že si iPhone kupujete kvůli prestiži, která je s tímto zařízením spojena. V mnoha částech světa je prostě vlastnictví iPhonu symbolem jistého statusu. Až dosud neexistoval žádný jiný přístroj, který by se těmto zákazníkům hodil více. 

Pro ty, kteří ale vědí, že život existuje i mimo zamčený jablečný sad Applu, a je jich pořád poměrně hodně, nebude jejich další „iPhone“ od společnosti Apple, ale právě od Samsungu. Galaxy Z Flip4 je totiž zařízení, které je vidět a se kterým jste vidět. Pokud byl iPhone symbolem statusu roku 2007 až 2020, Galaxy Z Flip4 je budoucností.

Marketingová kampaň Samsungu prezentuje tento skládací telefon jako zařízení pro ty, kteří žijí módním životním stylem. Je to dokonalý doplněk na večerní procházky a zároveň velmi schopné zařízení, které konečně zvládá i noční fotografie. Galaxy Z Flip4 je o zdokonalování. Přebírá vše, co bylo skvělé už na předchozím modelu, a jen to povyšuje na další úroveň.

Čtvrtý Flip tak přináší vše, co si běžný majitel iPhonu přeje. Je to líbivý a vybavený přístroj, který je módní a ve srovnání s každým jiným telefonem zcela jedinečný. Díky všem vylepšením, která na něm navíc nyní společnost provedla, opravdu může být dokonalou náhradou iPhonu. Dále několik důvodů.

Design se nedá překonat 

Na celosvětovém trhu není nic takového, co by vypadalo jako Galaxy Z Flip 4 (Huawei P50 Pocket má pořád dost kompromisů a na novou Motorolu Razr se teprve čeká). Dokonce i ti nejvěrnější fanoušci společnosti Apple se shodnou, že iPhony dnes vypadají až příliš podobně. U Galaxy Z Flip4 máte navíc výhodu jedinečného designu ve tvaru véčka. Samsung navíc v nové generaci aktualizoval design zařízení s ploššími boky a přidal lesklý vzhled rámu v kontrastu s matnými barvami jeho zad.

Vylepšené fotoaparáty 

Společnost výrazně vylepšila specifikace fotoaparátů telefonu, kdy je primární snímač s rozlišením 12 MPx o poznání větší, což platí i o jeho jednotlivých pixelech. Větší pixely pak zachytí více světla a tím se zařízení hodí i pro noční fotky a snímky z interiéru, které budou vždy vypadat prostě dobře. Skvělé je také zpracování snímků a videí pomocí umělé inteligence společnosti Samsung, které zajistí, že zařízení dokáže pokaždé zachytit dokonalou fotografii. To ale samozřejmě ukážou až testy. Nicméně sociální influenceři už nemusí láteřit nad nižší kvalitou výsledků předchozího modelu, tento už je plně uspokojí. A pak je zde ještě ten nesmírně líbivý režim Flex.

Baterie, která s vámi drží krok 

Galaxy Z Flip4 má o 12 % větší baterii než jeho předchůdce. To je jedna z hlavních změn, která přiměje spoustu lidí, aby si skládací telefon nakonec koupili. Náš život ovládají oznámení, aplikace, aktualizace a sociální sítě. Většina z nás si nedokáže představit, že by někdy musela vydržet bez připojení několik hodin, natož celý den. Ještě větší energetickou účinnost zajišťuje 4nm úsporný procesor, který Samsung do zařízení vměstnal. A je to aktuální špička na poli Android zařízení, takže lepší použít nemohl. Zvýšila se i rychlost nabíjení, a to na 25 W.

Software Samsungu zůstává bezkonkurenční 

Pokud jde o aktualizace softwaru, žádný jiný výrobce OEM systému Android nepřekoná Samsung, a to dokonce ani Google. Galaxy Z Flip4 dostane čtyři roky aktualizací Androidu a 5 let aktualizací zabezpečení. Apple je zde sice dál, ale opět platí, ve světě Androidu neposkytne nikdo více.

Apple sice hodně mluví o tom, jak jeho iPhony upřednostňují bezpečnost, ale ani Samsung nebere zabezpečení na lehkou váhu. Proto je zde bezpečnostní sada Samsung Knox, která poskytuje účinnou ochranu vašich dat. Zabezpečená složka je skvělá funkce One UI, která umožňuje uzamknout nejcitlivější data v zabezpečené enklávě, která je izolovaná od zbytku zařízení. Samsung dokonce umožňuje velmi snadný přenos všech vašich dat z iPhonu do nového zařízení Galaxy v několika jednoduchých krocích.

Vsaďte se, že tohle váš iPhone neumí 

Aféra se jmenovala Bendgate a tehdy se točila kolem iPhonu 6 Plus, který se hodně rád ohýbal. Samozřejmě to nebylo účelem jeho používání. U Galaxy Z Flipu4 je to ale vyžadováno. Je to velmi kapesní a extrémně přenosné zařízení, které je zároveň skutečnou vlajkovou lodí. Samsung zaručuje, že Galaxy Z Flip4 lze složit 200 000krát. To je 182krát denně po dobu 3 let.

Je jasné, že Galaxy Z Flip4 je inovativní, což dříve bývalo charakteristickým znakem pro iPhone, ale Apple v tomto směru poněkud zaspal a nenabízí žádné podobné zařízení, pořád jen tu stejnou placku. S Galaxy Z Flipem4 získáte zařízení, které okamžitě vyvolá konverzaci, které vám budou vaši přátelé trochu i závidět a díky kterému budete vyčnívat z davu. Jistě, možná nemá na zadní straně logo Apple, ale jakmile si ho vyzkoušíte, není možné, aby vás minimálně nezaujal. Budoucnost je tady a už víme, že je skládací.

Samsung Galaxy Z Flip4 předobjednáte například zde

Dnes nejčtenější

.