Zavřít reklamu

Trh s chytrými hodinkami je v poslední době konkurenčnější než kdy jindy a nové prémiové modely jsou představovány takřka každý druhý měsíc. Samsung před pár týdny uvedl na scénu řadu Galaxy Watch5. Jak se však ukazuje, jeho loňská řada Galaxy Watch4 má významný „přenosový“ efekt, když korejskému obrovi pomohla ve 2. letošním kvartálu meziročně zvýšit tržní podíl o téměř dva procentní body.

Podle analytické společnosti Counterpoint Samsungu mezi loňským 2. kvartálem a tím letošním stoupl tržní podíl na globálním trhu s chytrými hodinkami ze 7,4 na 9,2 %. Applu během stejného období naopak klesl, a to z 30,6 na 29,3 %. Představení iPhone 14 a Apple Watch Series 8 se ale blíží, a je jisté, že nové generace hodinek Applu budou hrát v budoucnu velkou roli.

Globální dodávky chytrých hodinek se ve 2. kvartálu meziročně zvýšily o 13 %, k čemuž velkou měrou přispěl vývoj na indickém trhu, na který dorazily cenově dostupné hodinky, jež se prodávají za zlomek jejich dražších alternativ, včetně Galaxy Watch4. Tento trh konkrétně vzrostl ze 6 na 22 %, čímž se stal druhým největším trhem s chytrými hodinkami na světě. Prvním byla Severní Amerika s podílem 26 % (meziroční pokles o 4 %) a třetím Čína s podílem 21 % (meziroční pokles o 10 %).

Za Applem a Samsungem se umístil Huawei, který o rok dříve držel druhé místo. Jeho podíl v letošním 2. kvartálu činil 6,8 %. Na čínském trhu však zůstal – již třetí čtvrtletí po sobě – jedničkou. Counterpoint poznamenal, že trh s chytrými hodinkami si v předmětném období vedl relativně dobře, lépe, než před třemi měsíci sám předpovídal. Na základě toho se domnívá, že trh „je na správné cestě ke zdravému růstu“.

Galaxy Watch5 a Watch5 Pro koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.