Zavřít reklamu

Nové hodinky Samsungu Galaxy Watch5 a Watch5 Pro splňují vše, co si může náročný uživatel androidových chytrých hodinek přát. Chlubí se mimo jiné vylepšenou technologií v podobě senzoru pro měření tělesné teploty, vylepšeným senzorem EKG, větší baterií nebo zvýšenou odolností díky safírovému sklu a právě jsou už i dostupné, protože se aktuálně začaly oficiálně prodávat. Chybí jim však překvapivě úplně základní věc – ovládání fotoaparátu. I když tak jednoduché to zase není.

Jak informuje web TizenHelp, někteří majitelé Galaxy Watch5 a Watch5 Pro hlásí, že nemají funkci ovládání fotoaparátu. Ve skutečnosti ji mají, podporují ji ovšem pouze telefony řad Galaxy S, Galaxy Note a Galaxy Z.

Přesněji řečeno, funkce se vám na hodinkách zobrazí, pokud máte minimálně Galaxy S9, Galaxy Note 9, Galaxy Fold a Galaxy Z Flip. Proč funkci nepodporují modely „nevlajkových“ řad Galaxy A, Galaxy F a Galaxy M, není jasné, můžeme však jen doufat, že Samsung si tuto ne úplně pochopitelnou strategii rozmyslí a ovládání fotoaparátu na nich (nebo alespoň na některých z nich) časem zpřístupní.

Galaxy Watch5 a Watch5 Pro koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.