Zavřít reklamu

Galaxy S22 Ultra není jediným letošním smartphonem Samsungu, který podporuje dotykové pero S Pen. Jeho nový ohebný telefon Galaxy Z Fold4 s ním také funguje, i když ne se standardním typem. Zde je vše, co potřebujete vědět.

Stejně jako loňský Fold i ten letošní podporuje S Pen, nebo přesněji řečeno, zákazníci mohou používat S Pen ve spojení s jeho ohebnou obrazovkou, ale ne s vnějším displejem. Vzhledem k tomu, že standardní S Pen by mohl ohebný displej poškodit, Samsung musel vyvinout speciální typ s měkčím hrotem. Výsledkem je, že Fold4 je kompatibilní pouze se dvěma stylusy: S Pen Fold Edition a S Pen Pro.

Uživatelé nového Foldu by ani neměli zkoušet používat na něm standardní S Pen. Nejenže s ním nebude fungovat, ale opět zde existuje riziko poškození ohebné obrazovky kvůli jeho tuhosti. Fungují s ním skutečně jen zmíněné typy S Pen Fold Edition a S Pen Pro, které se prodávají zvlášť (druhý se také nabízí v balíčku s krytem Standing Cover with S Pen).

S Pen Fold Edition funguje pouze s třetím a čtvrtým Foldem a žádným jiným zařízením Samsungu. Používá totiž jinou frekvenci než běžný S Pen. Pokud chcete používat jeden S Pen pro více zařízení Galaxy, jako je Fold4 a tablet, lze použít S Pen Pro. Tento stylus má měkčí hrot a je na rozdíl od S Pen Fold Edition vybaven manuálním přepínačem, který přepíná frekvenci tak, aby odpovídala typu zařízení, s nímž se používá. S Peny koupíte například zde.

Galaxy Z Fold4 předobjednáte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.