Zavřít reklamu

Výdrž baterie je jednou z klíčových vylepšení modelu Galaxy Z Flip4, ale Samsung ji nedosáhl jen zvětšením baterie. V uživatelském rozhraní One UI 4.1.1 v zařízeních Galaxy Z Flip4 a Galaxy Z Fold4 přidala společnost i speciální profil, který by ji měl více optimalizovat. 

V nastavení obou nově představených ohebných telefonů se nachází sekce „Profil výkonu“. Jsou zde dvě možnosti, a to Standardní a Lehký. Zdá se, že tato volba nahrazuje přepínač Vylepšené zpracování, který existoval v předchozích verzích uživatelského rozhraní One UI a jeho úkolem bylo poskytnout rychlejší zpracovávání dat ve všech aplikacích kromě her. Popis funkce informuje právě i o tom, že spotřebovává více energie baterie.

Tyto nové výkonnostní profily v zařízeních Galaxy Z Flip4 a Z Fold4 se týkají vyvážení výkonu a výdrže baterie. Profil Standardní má podle popisu společnosti Samsung „doporučenou“ rovnováhu výkonu a výdrže baterie. Mezitím profil „Light“ upřednostní výdrž baterie a účinnost chlazení zařízení před rychlostí zpracování dat. Ve výchozím nastavení používají oba telefony standardní profil.

Jeden z uživatelů Redditu, kterému se Galaxy Z Fold4 dostal do rukou o něco dříve, však obě možnosti podrobil pokročilejšímu testování. Zdá se, že při zapnutém režimu Light klesá výkon benchmarkových aplikací v průměru asi o 20 %. Teoreticky by to tedy mělo vést k celkové úspoře baterie. Oba nové skládací smartphony společnosti Samsung jsou dodávány s nejnovějším a nejlepším čipsetem Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, který údajně zvyšuje efektivitu až o 30 %. Tento čip je tedy zodpovědný za obrovskou úsporu energie v nových smartphonech Samsungu více než cokoli jiného, ale tyto nové profily zřejmě otevírají dveře k ještě větší výdrži.

Samsung Galaxy Z Flip4 a Z Fold4 předobjednáte například zde

Dnes nejčtenější

.