Zavřít reklamu

Téměř celý rok čekáme na plánovaný redesign uživatelského prostředí aplikace Android Auto. Poté, co loni na podzim předčasný únik odhalil uživatelské rozhraní s rozdělenou obrazovkou, Google rozpracovaný projekt (s názvem Coolwalk) na své jarní vývojářské konferenci proměnil v oficiální oznámení. Redesignu globálně oblíbené navigační aplikace jsme se však ani za tři měsíce nedočkali. A nepřináší jej bohužel ani nová aktualizace.

Update, který aplikaci Android Auto povyšuje na verzi 8.0, podle všeho nepřináší žádné zásadní změny, ani vizuální, ani žádné jiné, pouze další sadu oprav chyb, kterých se v ní letos nahromadilo poněkud více než obvykle. V tuto chvíli není potvrzeno, že opravuje vážný problém, který způsobila předchozí aktualizace.

Když Google v květnu oznámil redesign uživatelského prostředí aplikace, uvedl, že dorazí před začátkem léta. To se očividně nestalo a v tuto chvíli můžeme jen spekulovat, kdy se k řidičům konečně dostane. Každopádně Android Auto má vzhledem ke konkurenci v podobě CarPlay od Applu co dohánět, protože ta je nejen v oblasti designu napřed a rozhraní s rozdělenou obrazovkou nabízí již několik let.

Dnes nejčtenější

.