Zavřít reklamu

Rostoucí počet uživatelů aplikace Android Auto si v posledních dnech stěžuje na to, že její nejnovější verze přerušila jejich připojení a na jejich zařízeních zanechává chybovou hlášku o nekompatibilním telefonu. A zdá se, že problém není rozsahem vůbec malý.

Před několika dny Google vydal novou aktualizaci pro globálně populární navigační aplikaci Android Auto, která ji povyšuje na verzi 7.8.6. Prakticky ihned poté se na fórech podpory Googlu začaly objevovat zprávy od uživatelů, kterým aplikace na jejich zařízení přestala fungovat. Za poslední čtyři dny se tu takových stížností nashromáždilo více než sto.

Problém se podle všeho týká desítek smartphonových modelů různých značek včetně Samsungu, Xiaomi, Asusu nebo OnePlus. Pokud jde o Samsung, problém byl zaznamenán na modelech řad Galaxy S9, S10, S20, S21, S22 a Note20 a ohebném telefonu Galaxy Z Flip3. Nejčastější zprávou, která se dotčeným uživatelům při párování jejich zařízení prostřednictvím Android Auto objevuje, je „phone not compatible“ (telefon není kompatibilní). Co se děje na displeji v autě, záleží na konkrétní značce a modelu, obecně se však na něm objevují chybová hlášení různého druhu.

Google v příslušném vlákně zanechal odpověď, v níž dotčené uživatele žádá o další podrobnosti, včetně verze Android Auto, modelu smartphonu, modelu a značky vozu apod. Dodal, že dosavadní informace předal vývojářskému týmu aplikace. Uživatelé, jichž se to týká, tedy mohou doufat, že oprava přijde co nejrychleji. Prozatímním řešením může být sideloadnutí starší verze aplikace nebo přihlášení se do jejího beta programu.

Související články

Dnes nejčtenější

.