Zavřít reklamu

Uprostřed ekonomického zpomalení a klesající spotřebitelské důvěry se ve druhém kvartálu snížily dodávky smartphonů v Severní Americe meziročně o 6,4 %. Nicméně díky solidním prodejům telefonů Galaxy S a Galaxy A se Samsungu podařilo na tento trh dodat z roku na rok o 4 % více zařízení. Informovala o tom analytická společnost Canalys.

Severoamerický trh ve druhém kvartálu letošního roku zaznamenal 35,4 milionu dodávek. Jedničkou byl podle očekávání Apple, který v předmětném období vyexpedoval 18,5 milionu smartphonů (meziročně o 3 % více) a jehož podíl činil 52 %. Za ním se umístil Samsung s 9 miliony dodaných smartphonů a podílem 26 %. První trojici největších smartphonových hráčů v USA a Kanadě uzavírá Motorola s 3,1 miliony dodaných smartphonů (meziroční nárůst o 1 %) a 9% podílem.

Zdaleka nejprodávanějším smartphonem byl ve druhém čtvrtletí standardní model iPhonu 13, který následovaly iPhone SE (3. generace), iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 Pro a iPhone 12. Za nimi se umístila Galaxy S22 Ultra a do první desítky se z telefonů Samsungu vešel ještě budgetový model Galaxy A13 a standardní model řady Galaxy S22.

Pro druhou polovinu roku analytici Canalysu předpovídají zesílenou konkurenci na celém severoamerickém trhu. V souvislosti s tím očekávají, že prodejci a mobilní operátoři spustí agresivní propagační akce, které jim pomohou vyčistit skladové zásoby. Bude také zajímavé sledovat, jestli do TOP 10 pronikne nějaká skádačka Samsungu, i když je to velice nepravděpodobné. Navíc září patří Applu, protože před sebou máme představení iPhonů 14. Nová generace pak obvykle znamená snížení cen té staré, takže to bude mít Samsung hodně těžké, aby se vůbec nějaký jeho model v nejlepší desítce udržel a neopanoval ji právě kompletně Apple, a to jak s letošními novinkami, tak loňskými modely.

Telefony Samsung Galaxy S22 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.