Zavřít reklamu

Samsung začal před necelými dvěma týdny pro řadu Galaxy S22 vydávat první betaverzi z Androidu 13 vycházející nadstavby One UI 5.0. Jako v minulých letech hodlá betu nové nadstavby zpřístupnit na více trzích.

Na jakých trzích to ale má být konkrétně? Podle Samsungu je beta One UI 5.0 v tuto chvíli dostupná v Německu, USA a Jižní Koreji. Společnost uvedla, že ji rozšíří na více trhů, přesněji však trhy neuvedla.

S ohledem na beta programy starších verzí Androidu/One UI pro zařízení Galaxy můžeme nicméně předpokládat, že betaverze One UI 5.0 se dostane (pravděpodobně ještě do konce tohoto měsíce) též do Polska, Velké Británie, Číny a Indie. Samozřejmě to ale letos může být úplně jinak. Beta by se také měla rozšířit na více telefonů, podle „zákulisních“ zpráv se jí dočkají řady Galaxy S21 a S20 a zřejmě i skládací smartphony Galaxy Z Fold3, Z Flip3, Z Fold2 a Z Flip 5G. Není ani vyloučeno, že dorazí na nové „ohýbačky“ Galaxy Z Fold4 a Z Flip4, jakmile budou koncem měsíce uvedeny do prodeje.

Momentálně není známo, kdy Samsung vypustí do světa stabilní verzi One UI 5.0. Spekuluje se nicméně o podzimu, konkrétněji o říjnu. Jestli se toto datum nakonec potvrdí, však bude záležet na tom, jak hladce půjde testování nejen této, ale i dalších betaverzí.

Související články

Dnes nejčtenější

.