Zavřít reklamu

Jedním z vylepšení, které loni přinesl smartphone Galaxy S21 Ultra v oblasti fotoaparátu, byla možnost nahrávat videa ultraširokoúhlým objektivem v rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu. Standardní ani „pluskový“ model loňské vlajkové řady toto neuměly a podle všeho to neumějí ani nové ohebné telefony Galaxy Z Fold4 a Z Flip4.

Jak zjistil web SamMobile, natáčení videí ve 4K při 60 fps podporují Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 jen u hlavního fotoaparátu a teleobjektivu. Neznamená to ovšem, že jejich „širokáč“ se podpory tohoto formátu nikdy nedočká.

Ultraširokoúhlý objektiv u Galaxy S21 a Galaxy S21+ nahrávat videa ve 4K při 60 fps zprvu také neuměl, podpory tohoto formátu se však dočkal později prostřednictvím softwarové aktualizace. Je tedy dost dobře možné, že to samé Samsung učiní i u Foldu4 a Flipu4.

Web také poukázal na možnost, že na jeho testovacích jednotkách neběžel finální software, což by mohl být důvod, proč „širokáč“ zmíněný formát nepodporuje. Samsung začne své nové ohebné telefony prodávat 26. srpna, takže pokud jejich software skutečně není finální, je možné očekávat, že do té doby nebo krátce po ní vydá aktualizaci, která natáčení ve 4K při 60 fps u ultraširokoúhlého objektivu zpřístupní (a spolu s tím případné další chybějící funkce).

Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 předobjednáte například zde

Dnes nejčtenější

.