Zavřít reklamu

Xiaomi představilo svůj nový ohebný telefon Mix Fold 2 jen den poté, co Samsung uvedl na scénu Galaxy Z Fold4. Jde o přímého konkurenta nové vlajkové skládačky korejského obra. I když z přímého srovnání obou telefonů vyšel Mix Fold 2 o něco hůře, v jedné oblasti má nad čtvrtým Foldem navrch.

Mix Fold 2 používá kloub ve tvaru kapky, díky kterému Xiaomi mohlo výrazně ztenčit jeho tělo. V zavřeném stavu má zařízení tloušťku 11,2 mm, v rozloženém pak jen 5,4 mm (u Foldu4 je to 14,2–15,8 mm a 6,3 mm). Takto řešený kloub také pomáhá snižovat viditelnost záhybu. Samsung testoval podobný design, měl však dobrý důvod, proč jej nakonec nepoužil.

Korejský gigant byl prvním, kdo na ohebné telefony přinesl voděodolnost. Jako první se jí konkrétně chlubily loňské „ohýbačky“ Galaxy Z Fold3 a Z Flip3. Společnost chtěla pochopitelně tuto úroveň odolnosti zachovat i pro letošní modely.

Během konverzace webu SamMobile se šéfem společnosti Display Supply Chain Consultants Rossem Youngem vyplynulo, že Samsung testoval různé designy kloubu včetně jednoho, který je podobný „kapkovitému“ kloubu Mix Fold 2. I přes výše uvedené výhody se jej nakonec rozhodl v novém Foldu nepoužít, protože mu schází právě voděodolnost. Samsung upřednostňuje, aby všechna zařízení Galaxy s cenou přes 1 000 dolarů byla odolná proti vodě, s výjimkou tabletů.

Nepochybujeme o tom, že Samsung bude pokračovat v testování nových designů kloubu a že se mu jednou podaří přijít s takovým, u kterého nebude muset volit mezi voděodolností a tenkým tělem/méně viditelným záhybem. Dvě poslední generace Foldu každopádně ukazují, jak korejský obr dokáže brilantně vyvážit formu a funkci.

Samsung Galaxy Z Fold4 objednáte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.