Zavřít reklamu

Samsung je inovátorem v mnoha oblastech technologického světa, mimo jiné smartphonů. V tomto segmentu je průkopníkem ohebných zařízení, která mohla vzniknout díky jeho inovativním technologiím a sofistikovaným a vysoce přesným výrobním procesům.

Klíčovým prvkem jeho „ohýbaček“ je Ultra Thin Glass (UTG), proprietární materiál, který lze několik set tisíckrát přehnout a přitom si zachovává svou odolnost a pevnost. Při příležitosti představení nových ohebných telefonů Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 Samsung zveřejnil video o tom, jak UTG vzniká.

Video ukazuje několik klíčových fází vzniku UTG, včetně toho, jak korejský obr každý kus řeže, tvaruje a uhlazuje pro maximální odolnost, aby byla zajištěna co nejvyšší kvalita finálního produktu. Podle Samsungu je UTG tenké jako třetina lidského vlasu, takže odolnost je zde naprosto zásadní. Jakmile se sklo nařeže, prochází procesem, který zajistí, aby bylo perfektně hladké, protože jakékoli nedokonalosti by mohly časem sklo displeje poškodit. Poté je UTG podrobeno velmi přísným testům, aby se zajistilo, že vydrží až 200 tisíc otevření a zavření.

Ohebné telefony jsou stále ještě poměrně novým, avšak díky Samsungu rychle rostoucím form faktorem, takže proces vytváření ohebného skla je pro nezasvěcené vskutku zajímavý až fascinující. Posuďte sami.

Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 předobjednáte například zde

Dnes nejčtenější

.