Zavřít reklamu

Galaxy Z Fold3 byl dosud nejdražším smartphonem Samsungu. Nyní dostal svou už 4. generaci, která na ceně sice nepolevuje, ale zase posouvá použití zařízení k ideálnímu prolnutí světa chytrých telefonů a tabletů. Změn není příliš, jsou ale o to důležitější. Galaxy Z Fold4 má totiž nejen optimalizovaný poměr stran a širší displeje, ale i lepší fotoaparáty. 

Co se tedy těla zařízení týče, je to o 3,1 mm nižší na svou výšku, a o 2,7 mm naopak širší v zavřeném a o 3 mm v otevřeném stravu. Přední strana se tak více podobá klasickému smartphonu, ta vnitřní naopak tabletu. Díky tomu se decentně upravila i váha, a to z 271 na 263 g. Pořád je to ale velké a těžké zařízení, s čímž je třeba počítat.

Stejně jako u čtvrtého Flipu se zde změnila u vnitřního displeje obnovovací frekvence, která začíná už na 1 hz, namísto jasu 900 nitů poskočil ten na rovnou tisícovku. Zároveň Samsung ještě vylepšil selfie kameru ve vnitřním displeji, takže je ta méně patrná na běžný pohled. Najdete ji, ale při práci tolik nebije do očí. Nabídne ale rozlišení jen 4 MPx, ten na přední straně pak 10 MPx. Vnitřní displej je veliký 7,6 palců, ten vnější 6,2“.

Kamera je to hlavní 

Galaxy Z Fold4 dostal kompletní fotosestavu od vrcholné řady Galaxy S, ne tedy Ultry, ale základní S22 a S222+. Namísto tří 12MPx senzorů je zde tedy ten hlavní 50MPx, naopak teleobjektiv spadnul na 10MPx, ale zase poskytuje trojnásobný optický zoom. Ultraširokoúhlý fotoaparát zůstal na 12MPx. Za následek to ale mělo mírné vystoupnutí modulu ze zad zařízení.

Výkon by měl být shodný s tím ve Flipu4, protože i zde je Snapdragon 8+ Gen 1 vyráběný 4nm procesem. CPU by mělo být o 14 % rychlejší, GPU o 59 % a NPU o 68 %, než tomu bylo u předchozí generace. Oproti Flipu4 ale poskočila RAM, a to na 12 Gb ve všech paměťových variantách. I zde je samozřejmě IPX8, kdy zařízení vydrží po dobu 30 minut v 1,5m hloubce, na vnějším displeji je použito sklo Corning Gorilla Glass Victus+. Novinka pracuje se stávajícími S Peny, které podporuje i předchozí verze. Samsung se více zaměřil na jeho použitelnost, stejně jako na odladění systému, kdy One UI 4.1.1 poskytne lepší zážitek z multitaskingu. Nechybí ani Flex Mode. 

Barvy budou tři, tedy Phantom Black, GrayGreen a Beige. Základní model 12 + 256 GB vás vyjde na 44 999 Kč, vyšší 512GB na 47 999 Kč a 1TB, který bude dostupný jen na Samsung.cz, na 54 999 Kč. Předobjednávky již jedou, ostrý start prodeje je plánován na 26. srpna. K předobjednávkám dostanete Samsung Care+ na rok zdarma a platí zde až 10 tisíc bonus na výkup starého zařízení.

Galaxy Z Fold4 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.