Zavřít reklamu

Samsung začal před pár dny vydávat první betaverzi na Androidu 13 postavené nadstavby One UI 5.0. Jako první ji dostávají telefony aktuální vlajkové řady Galaxy S22. Aktualizace nepřináší zásadní přepracování uživatelského rozhraní, přichází však s jednou změnou, která možná nejednomu uživateli nebude po chuti. Jak si totiž všiml web 9to5Google, Samsung z oznamovací lišty odstranil jeden z přepínačů rychlého nastavení.

U One UI 5.0 budou telefony Samsungu v oznamovací liště ukazovat pouze pět ikon rychlého nastavení. Počet zkratek rychlého nastavení se liší podle značky smartphonu, na telefonech řady Pixel se však oznamovací lišta zobrazuje v mřížce 2×2, po úplném rozbalení pak v mřížce 4×2. Oproti tomu Samsung ukazuje šest ikon rychlého nastavení a při úplném rozbalení lišty mřížku 4×3. Korejský obr zobrazuje relativně více zkratek než smartphony Googlu.

S novou nadstavbou Samsung počet zkratek v oznamovací liště snížil ze šesti na pět. Je zajímavé, že mřížka 4×3 zůstala nedotčena, a nyní jsou ikony umístěny dál od sebe, což vizuálně nevypadá úplně dobře. V tuto chvíli není jasné, proč se Samsung rozhodl jednu ikonu z oznamovací lišty odebrat, když smyslem lišty je obsáhnout zkratek co nejvíce a poskytnout tak rychlý přístup k některým funkcím. Můžeme tak jen doufat, že v konečné verzi nadstavby se tato nelogická změna neobjeví.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.