Zavřít reklamu

Samsung začal s mírným zpožděním vydávat betaverzi nadstavby One UI 5.0. „S mírným zpožděním“ píšeme proto, že původně měla být dostupná již třetí červencový týden. Jako první byla zpřístupněna na telefonech aktuální vlajkové řady Galaxy S22, a to v Německu. Aktualizace nese firmwarovou verzi S90xBXXU2ZHV4.

One UI 5.0 přináší funkce, které jsou součástí Androidu 13, jakož i vylepšení Samsungu. Uživatelské prostředí je vylepšeno o rychlejší a plynulejší animace a přepracované notifikační centrum (to má nově větší ikony a zvýšenou neprůhlednost pozadí). V Galerii je aktivovaná funkce Optical Character Recognition, jež umožňuje kopírovat texty ze screenshotů. Navíc se na základě textu objevují inteligentní návrhy, např. pořízení fotky telefonního čísla nebo vám webová adresa umožní si jedním klikem zavolat.

Poznámky k vydání se zmiňují o „vychytávkách“ jako možnost aktivovat gestem multitasking rozdělené obrazovky, vršené widgety, možnost filtrovat notifikace z hlasitých aplikací, vylepšený zvuk a nastavení vibrací, lepší vyhledávání ve složce Moje dokumenty, nové funkce pro hlasového asistenta Bixbyho, nové emotikony a možnost vytvářet videa se dvěma emotikony nebo nové nálepky pro rozšířenou realitu a možnost vytvářet si vlastní z obrázků.

Za zmínku také stojí vylepšení aplikace fotoaparátu, která nyní v režimu Pro ukazuje histogram a kromě toho přináší funkci vodoznaku. A konečně, Samsung také aktualizoval většinu svých aplikací, jako je Samsung Internet, Health, Pay, Members, Galaxy Store, SmartThings a další.

Betaverze nadstavby by měla brzy dorazit na více zařízení Samsungu a do více zemí. Stabilní verze se pak se očekává v říjnu.

Dnes nejčtenější

.