Zavřít reklamu

Příští nejvyšší vlajková loď Samsungu – Galaxy S23 Ultra – je ještě daleko, ale již nyní o ní unikají první informace, například o jejím fotoaparátu. Nyní je tu další únik, který se tentokrát týká její baterie a čipsetu.

Podle webu Slashleaks bude Galaxy S23 Ultra disponovat stejnou kapacitou baterie jako Galaxy S22 Ultra, tedy 5000 mAh. Díky novému čipsetu by však její výdrž mohla být delší.

Tímto novým čipsetem bude podle webu SamMobile Snapdragon 8 Gen 2, který má Qualcomm představit koncem roku. To, že příští Ultru (a potažmo celou příští vlajkovou řadu korejského obra), bude pohánět právě tento čipset, Qualcomm naznačil již minulý týden při příležitosti prodloužení spolupráce se Samsungem, i když jej nejmenoval konkrétně.  Uvedl také, že jeho příští vlajkový Snapdragon bude řada na rozdíl od těch minulých používat exkluzivně, Exynos si tedy dá minimálně příští rok pauzu.

Podle neoficiálních zpráv bude mít Snapdragon 8 Gen 2 neobvyklou konfiguraci procesorových jader, konkrétně jedno jádro Cortex-X3, dvě jádra Cortex-A720, dvě jádra Cortex-A710 a tři jádra Cortex-A510. Procesorová jednotka by měla spolupracovat s grafickým čipem Adreno 740. Čipset bude údajně vyráběn 4nm procesem společnosti TSMC.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.