Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek jistě víte, dnes měla Motorola představit své nové ohebné véčko Moto Razr 2022 a vlajkovou loď Edge 30 Ultra (v Číně má nést název Edge X30 Pro). Akce však byla na poslední chvíli z neznámých důvodů zrušena.

„Je mi líto, že vás musím informovat o tom, že představení nových produktů řady moto naplánované na dnešních 19:30h bylo z určitých důvodů zrušeno,“ napsal před pár hodinami na čínské sociální síti Weibo zástupce společnosti Lenovo, pod níž Motorola patří. Představení smartphonů Moto Razr 2022 a Edge 30 Ultra se mělo uskutečnit právě v Číně a očekávalo se, že jako první budou dostupné právě zde. V tuto chvíli můžeme jen spekulovat, kdy k jejich uvedení na scénu dojde.

Důvody zrušení akce jsou momentálně neznámé, spekuluje se však, že by mohly souviset s politikou. V posledních dnech totiž stoupá napětí mezi Čínou a USA, a to kvůli možné návštěvě předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové na Tchaj-wanu. Čína, která Tchaj-wan považuje za svou součást, USA vzkázala, že takováto návštěva by měla pro čínsko-americké vztahy velmi vážné následky, přičemž neoficiálně pohrozila sestřelením letadla s Pelosiovou. USA reagovaly posláním svých válečných lodí a letadel k ostrovu.

Připomeňme, že Edge 30 Ultra je prvním telefonem, jejž pohání aktuální vlajkový čipset Qualcommu Snapdragon 8+ Gen 1, a také prvním, v němž si odbude debut první 200MPx fotoaparát Samsungu. Stejný čip má používat i Moto Razr 2022, který bude oproti svým předchůdcům regulérní „vlajkou“ a který bude přímo konkurovat příštímu Galaxy Z Flipu.

Související články

Dnes nejčtenější

.