Zavřít reklamu

Měsíce nás zástupci společnosti Nothing vnadili na včerejší den, kdy nám oficiálně představili svůj první mobilní telefon. I když představili – znali jsme už podobu, specifikace fotoaparátů, použitý čipset a mnoho dalších informací. Neznali jsme ale, kdy se na telefon můžeme začít těšit. Nejzajímavější telefon roku je již v předprodeji. 

První telefon londýnské společnosti nabízí vzhledem k tomu, že se cenově jedná o střední třídu, poměrně působivou výbavu. Nicméně je to design, který je nejpřitažlivějším aspektem tohoto 6,55palcového Androidu, protože rozvíjí celý designový jazyk Nothingu. Z dálky ale Nothing Phone (1) jednoznačně vypadá jako iPhone 12/13, což je škoda. Ze předu i na své zadní straně jej kryje sklo, přítomen je stupeň odolnosti proti vodě a prachu IP53.

Zadní strana je zajímavější 

Zadní strana obsahuje unikátní průhledný design a světelné pruhy pojmenované jako Glyph. LED proužky jsou spárovány se softwarem a reagují na oznámení a změny stavu zařízení, jako je například ukazatel nabití, přičemž se nabízí i určitá úroveň přizpůsobení. Je zde i duální sestava fotoaparátů, která se skládá z 50MPx hlavního snímače Sony IMX 766 a 50MPx ultraširokého snímače Samsung ISOCELL JN1 se 114stupňovým FOV. Optická stabilizace obrazu je k dispozici jen na hlavním snímači, zatímco EIS (elektronická stabilizace obrazu) je přítomna na obou snímačích. Při používání zadních fotoaparátů lze místo LED blesku použít jako výplňové světlo osvětlení Glyph. Fotoaparát pro selfie má 16megapixelový snímač Sony IMX 471 a je umístěn v průstřelu.

Mezi softwarové režimy fotoaparátu patří Portrét, Noční režim, Noční panorama, Noční video a Expertní režimy. Společnost uvedla, že nastavení duálního fotoaparátu bylo vyladěno pomocí 10bitového displeje, aby snímky vypadaly co nejvěrněji tomu, co je vidět přes hledáček (tedy displej). Režimy záznamu videa jsou u zadní sestavy omezeny na 4K při 30 smnímcích za sekundu, zatímco selfie kamera může nahrávat 1080p při 30 snímcích za sekundu.

Displej i výkon se drží středu 

Na čelní straně je telefon Nothing Phone (1) vybaven 120Hz displejem OLED s 10bitovým rozlišením 2400 x 1080 pixelů a jemností 402 ppi. Má poměrně skromný maximální jas 500 nitů a špičkový jas 1 200 nitů pro lepší použití v exteriéru. Displej telefonu obsahuje také optickou čtečku otisků prstů v displeji. K dispozici je také softwarové odemykání obličejem, které bude fungovat i při použití roušky nebo respirátoru.

Nothing Phone (1) používá mírně upravený procesor Qualcomm Snapdragon 778G+, který umožňuje podporu bezdrátového nabíjení. Ten je spárován buď s 8 nebo 12 GB RAM a 128 nebo 256GB nerozšiřitelným úložištěm UFS 3.1. Využita byla baterie s kapacitou 4 500 mAh, která podporuje 33W drátové rychlonabíjení PD3.0, ale je omezena na nabíječky kompatibilní s Quick Charge 4.0. Bezdrátové nabíjení Qi je k dispozici s výkonem 15 W. Reverzní bezdrátové nabíjení pro sluchátka a další příslušenství je omezeno na 5 W. Stojí za zmínku, že telefon Nothing Phone (1) nebude dodáván s nabíječkou v balení, ale najdete u něho kabel USB-C na USB-C. 

I cenou je to střední třída 

Telefon Nothing Phone (1) obsahuje operační systém Nothing OS postavený na Androidu 12. Tento odlehčený launcher obsahuje řadu drobných úprav, která je často spojována s řadou smartphonů Google Pixel. Společnost Nothing slíbila pro své první zařízení tři roky aktualizací operačního systému a čtyři roky dvouměsíčních bezpečnostních záplat. Nyní už běží předprodej, ostrý start prodeje bude zahájen 21. července. Ceny startují na 12 tisících za 8 + 128GB verzi. 

Nothing Phone (1) bude možné koupit například zde

Dnes nejčtenější

.