Zavřít reklamu

Samsung před necelým rokem představil svůj první 200MPx fotosenzor ISOCELL HP1. Jako první jej bude používat příští vlajková loď Motoroly Edge 30 Ultra (v Číně by se měla prodávat pod názvem Edge X30 Pro). Nyní se v éteru objevila první ukázka toho, jak fotí.

Ukázková fotografie, kterou do oběhu pustil šéf společnosti Motorola China Chen Jin, byla pořízena v rozlišení 50 MPx za použití techniky pixel binning 4v1. Kromě toho dokáže ISOCELL HP1 pořizovat 12,5MPx snímky v režimu pixel binning 16v1 a samozřejmě i v plném 200MPx rozlišení.

Vzhledem k tomu, že fotka byla zveřejněna na sociální síti Weibo, mohla být její kvalita kvůli kompresi snížena. Nejde tedy o plně reprezentativní ukázku toho, jak senzor Samsungu dokáže fotit. Motorola Edge 30 Ultra by kromě tohoto snímače měla disponovat 50MPx „širokáčem“ postaveným na senzoru ISOCELL JN1 a 14,6MPx teleobjektivem s dvojnásobným nebo trojnásobným přiblížením.

Smartphone, který bude přímým konkurentem Samsungu Galaxy S22 Ultra, by vedle toho měl do vínku dostat OLED displej s úhlopříčkou 6,67 palců a 144Hz obnovovací frekvencí, čipset Snapdragon 8+ Gen 1 a baterii s kapacitou 4500 mAh a podporou 125W rychlého nabíjení. Představen bude podle všeho ještě tento měsíc.

Související články

Dnes nejčtenější

.