Zavřít reklamu

Samsung představil nový smartphonový fotosenzor s názvem ISOCELL JN1. Má rozlišení 50 MPx a oproti trendu zvětšování fotosenzorů jde opačnou cestou – s velikostí 1/2,76 palců je ve srovnání s jinými téměř až miniaturní. Senzor je vybaven nejnovějšími technologiemi Samsungu, jako je ISOCELL 2.0 a Smart ISO, které přinášejí lepší citlivost na světlo nebo přesnější barvy.

Podle Samsungu se ISOCELL JN1 pyšní nejmenší velikostí pixelů ze všech smartphonových senzorů – činí jen 0,64 mikronu. Korejský technologický obr tvrdí, že díky o 16 % lepší citlivosti na světlo a technologii TetraPixel, která slučuje čtyři sousedící pixely do jednoho velkého s velikostí 1,28 µm, výsledkem čehož jsou 12,5MPx snímky, dokáže senzor pořizovat světlejší snímky i za horších světelných podmínek.

Senzor se také chlubí technologií Double Super PDAF, která používá dvojnásobnou hustotu pixelů pro fázovou detekci automatického ostření než systém Super PDAF. Samsung tvrdí, že tento mechanismus dokáže přesně zaostřit na předměty i při zhruba o 60 % nižší intenzitě okolního světla. ISOCELL JN1 kromě toho podporuje natáčení videí až v rozlišení 4K při 60 fps a zpomalených videí v rozlišení Full HD při 240 fps.

Nový fotosenzor Samsungu si s největší pravděpodobností najde místo v zadním fotoaparátu smartphonů nižší a střední třídy (jejichž fotomoduly  díky jeho malé velikosti nebudou muset tolik vystupovat z těla) nebo přední kamerce špičkových telefonů. Je možné jej spárovat s širokoúhlým objektivem, ultraširokoúhlým objektivem či teleobjektivem.

Související články

Dnes nejčtenější