Zavřít reklamu

Jen pár dní poté, co do éteru pronikly obrázky hodinkové nadstavby Samsungu One UI Watch 4.5, unikly obrázky jeho androidové nadstavby One UI 5.0. Představit by ji měl ještě tento měsíc. Web 9to5Google se dostal k betaverzi z Androidu 13 vycházející nadstavby One UI 5.0 pro řadu Galaxy S22. Zveřejnil její design a některé nové funkce.

Jak z obrázků vyplývá, korejský smartphonový obr provedl drobné změny v notifikačním centru. Ikony aplikací v notifikacích jsou větší a změnila se neprůhlednost pozadí. Kromě toho se změnila vyskakovací nabídka oprávnění aplikací. Nyní se objevuje ve středu obrazovky a má stejný design jako čistý Android 13. Nový design rychle upoutá uživatelovu pozornost a jasně zobrazuje dvě tlačítka. Samsung též do sekce Připojení v Nastavení přidal přepínač UWB (Ultra-Wideband).

Vedle toho přidal napříč rozhraním textový skener OCR (Optical Character Recognition). Aplikace Galerie nyní dokáže rozpoznat text z obrázků, takže jej lze snadno kopírovat a sdílet. Funkce byla přidána i do aplikace Samsung Keyboard, což znamená, že je možné snadno kopírovat text z fotoaparátu nebo obrázku a přidat jej do e-mailu či textových zpráv. Samsung také vylepšil design centra zabezpečení a soukromí. Většina funkcí týkajících se zabezpečení a ochrany soukromí se nyní objevuje na této obrazovce, včetně možností zamykací obrazovky, uživatelských účtů, služby Find My Mobile, zabezpečení aplikací nebo systémových aktualizací obchodu Google Play. Sekce O telefonu nyní ukazuje obrázek zařízení.

Samsung rovněž přidal dvě nová gesta do sekce Labs: swajpnutí pro multitasking a swajpnutí pro vyskakovací zobrazení. One UI 5.0 též ukazuje momentálně aktivní aplikace v oblasti rychlého nastavení. Kromě toho byla vylepšena rychlost a plynulost animací a přechodů (viz video výše). Nová verze nadstavby údajně nepřinese tolik nových funkcí, více by jich měla přinést (spolu s většími designovými změnami) verze 5.1, chystaná podle všeho na začátek příštího roku.

Související články

Dnes nejčtenější

.