Zavřít reklamu

One UI 5.0 je příští velkou verzí uživatelské a grafické nadstavby Samsungu pro zařízení s Androidem. Korejský smartphonový obr ji vydá později v tomto roce poté, co tak udělá Google s Androidem 13. V následujících měsících by měl spustit její beta program. V tuto chvíli nejsou o One UI 5.0 celkem pochopitelně známy žádné detaily, podle informací webu SamMobile by však nová nadstavba měla přinést zásadní zlepšení rychlosti animací.

Vzhledem k tomu, že vývoj One UI 5.0 je v plném proudu, je pro Samsung jednou z hlavních priorit zrychlení uživatelského rozhraní. Chystá se také optimalizovat animace tak, aby byly plynulejší a rychlejší. Tato změna, která může leckomu připadat jako nepodstatná drobnost, bude mít ve skutečnosti velký dopad na uživatelskou zkušenost. Bude se dobře doplňovat s vyšší obnovovací frekvencí displejů na prémiových zařízeních korejského giganta a poskytne skvělou uživatelskou zkušenost.

Samsung by měl všechna vylepšení, která One UI 5.0 přinese, odhalit v rámci akce Samsung Developer Conference (SDC), jež proběhne později v tomto roce. Její loňský ročník se konal v říjnu a nedlouho poté Samsung vydal betu nadstavby One UI 4.1.

Společnost by tak letos mohla pro One UI 5.0 zvolit podobný časový rámec. Jakmile bude na SDC 2022 nová verze oznámena, můžeme očekávat spuštění její bety v následujících týdnech. Ostrá verze by pak měla být pro podporovaná zařízení vypuštěna před koncem roku.

Související články

Dnes nejčtenější

.